Puchar Świata: Szybkie zwycięstwo Polaków z Australią

W piątkowym meczu Polski z Australią przebieg meczu był spodziewanie jednostronny. Nasi zawodnicy zaliczyli dobry występ i wygrali 3:0.

Od początku pierwszej partii Polacy prowadzili bardzo komfortową grę. Szybko uzyskali kilka punktów przewagi, którą utrzymali do końca seta. Australijczycy popełniali mnóstwo błędów w polu serwisowym, obrana przez nich taktyka ryzykownych ataków nie sprawdziła się. Set dla Polski 25:18.

Drugi set to już bardziej wyrównana gra. Drużyna Australii gra lepszą siatkówkę, trzy punkty z zagrywki zdobył Lincoln Williams. Taki stan utrzymywał się do drugiej przerwy technicznej. Od tego momentu nasi zawodnicy włączyli wyższy bieg i szybko odskoczyli rywalom. Na pewno pomogły w tym skuteczne bloki Macieja Muzaja, Karola Kłosa i Artura Szalpuka. Kolejna partia dla Polaków do 20.

Ostatnia partia to koncertowa gra Biało-Czerwonych. Podopieczni Vitala Heynena wykorzystywali każdy błąd rywali, popełniając samemu małą ich ilość. Wynik seta sam mówi za siebie: 25:9 to pogrom naszych graczy.

Już w niedzielę czeka nas najważniejsze spotkanie w trakcie tego Pucharu Świata – mecz z Brazylią. Canarinhos nie zaznali jeszcze smaku porażki w trakcie turnieju w Japonii. Nasi zawodnicy wygrali do tej pory siedem spotkań, przegrywając tylko z USA 1:3.

Polska – Australia 3:0 (25:18, 25:20, 25:9)

Polska: Kurek, Szalpuk, Kubiak, Kochanowski, Kłos, Komenda, Zatorski oraz Muzaj, Śliwka.

Australia: Williams, Richards, Walker, Mote, O’dea, Bell, Perry.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: opracowanie własne