Puchar Świata: Reprezentacja Polski pokonała Egipt

Po wczorajszym zwycięstwie nad Rosją, reprezentacja Polski zapisała na swoje konto kolejną wygraną. Nasi reprezentanci w trzech setach pewnie pokonali reprezentację Egiptu.

Pierwszy punkt na inaugurację całego meczu zdobył Szalpuk, pewnie przerzucając piłkę na boisko przeciwnika (1:0). Ze strony Egipcjan na środku dobrze spisywał się Atia (4:3). Chwilę później Huber dotknął siatki przy próbie zablokowania jednego z rywali, przez co reprezentacja Egiptu objęła minimalne prowadzenie (8:9). Asy serwisowe Kaczmarka pozwoliły Biało-Czerwonym odskoczyć na pięć punktów (15:10). Kłos został zablokowany na środku siatki (16:12). Piłka po uderzeniu Kubiaka trafiła w aut (19:15). Shafik został zablokowany przy ataku, co dało Polakom piłkę setową (24:18). Nieudana zagrywka Hassana O. zakończyła seta na korzyść naszych reprezentantów (25:19).

Kaczmarek zdobył punkt atakiem na początku drugiej odsłony meczu, a nieporozumienia między egipskimi siatkarzami pozwoliły Polakom zdobyć jeszcze trzy punkty z rzędu (3:1). Potrójnym blokiem udało się Polsce zatrzymać rywala (8:4). Dwa skuteczne ataki zapisał na konto swojej drużyny Abdelmohsen (9:7). Udane akcje Hubera dały Biało-Czerwonym prowadzenie po chwilowym remisie (13:10). Hassan O. zepsuł kolejną zagrywkę przed drugą przerwą techniczną (16:13). Ewais z powodzeniem zatrzymał atak jednego z polskich zawodników (22:16). Zwycięstwo Polaków w drugim secie przypieczętował atak Hubera (25:18).

Ewais z zaskoczenia mocno uderzył piłkę, wbijając ją w boisko przeciwnika (3:2). Skuteczne ataki zapisał na swoje konto Śliwka, który wszedł z ławki rezerwowych (6:2). Muzaj z powodzeniem pokonał potrójny egipski blok (9:5). Polacy cały czas powiększyli swoją przewagę dzięki grze środkiem, Huber i Kłos nie mieli problemów z blokami rywala (13:7). W pewnym momencie przewaga reprezentacji Polski wynosiła aż sześć punktów (16:10). Omar zbyt mocno uderzył piłkę, która trafiła w aut po polskiej stronie boiska (19:13). Błąd serwisowy Szalpuka dał punkt Egipcjanom, ale Polska dalej miała piłkę setową (24:16). Mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych po ataku Muzaja (25:16).

Polska – Egipt 3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

Polska: Komenda, Kaczmarek, Szalpuk, Kubiak, Kłos, Huber, Wojtaszek (libero) oraz Muzaj, Śliwka

Egipt:  Bekhit, Ewais, Atia, Hassan O., Seliman, Shafik, Hassan M. (libero) oraz Abdalla, Abdelmohsen, Seoudy, Mohamed, Omar

Autor: Karolina Żurawska