Puchar Świata: Ciekawa batalia z reprezentacją Rosji

Polacy nie rozegrali dzisiaj łatwego spotkania. Mogli spokojnie zakończyć ten mecz w trzech partiach, jednak pierwszy set nie poszedł do końca po myśli naszych reprezentantów. Nerwowa końcówka doprowadziła do przegranej. Na szczęście trzy kolejne sety zakończyły się zwycięstwem Polaków i to oni dopisali do swojego konta trzy, kolejne punkty. 

Jakoklew rozpoczął od udanego ataku ze środka. Chwilę później zepsuł jednak serwis. Polacy ustawili skuteczny, potrójny blok. Po prostej, z prawego skrzydła zagrał Kurek. Jakoklew zagrał przesuniętą krótką 5:6. Kochanowski, w rewelacyjnym stylu, zgubił blok Sbornej. Filipow został zatrzymany przez Kwolka. Kurek, po raz kolejny, zagrał po prostej z prawego skrzydła. Bieniek posłał asa serwisowego, opłacało się zmienić sposób zagrywki. Kochanowski, mimo niewygodnej piłki, skończył ją na środku bezbłędnie 16:14. Leon był bezlitosny na lewym skrzydle. Filipow został przepchnięty na drugą stronę przez Bieńka i Drzyzgę. Grankin zaatakował z bardzo szybkiej piłki. Bienioek wykonał świetną krótką. Kontra Rosjan wylądowała na aucie, ale piłka zahaczyła o palce Bieńka. Kwolek wpadł w siatkę. Rosjanie szybko doprowadzili do remisu 22:22. Bieniek zepsuł serwis. Polacy nie odebrali serwisu reprezentacji Rosji i tym samym to Rosjanie wygrali pierwszą partię. 

Drugiego seta rozpoczął Śliwka udanym atakiem z lewego skrzydła. Leon także trafił z lewej strony. Drzyzga postawił skuteczny blok, ale potrójny blok zatrzymał Kurka. Kurek zagrał perfekcyjnie z prawej strony. Rosjanie nawet nie zdążyli zabrać się za blok 9:8. Leon posłał asa serwisowego 12:9. Rosjanie za to zagrali w aut na pojedynczym bloku. Bieniek zdobył punkt flotem. Rosjanie zaskoczyli nas trochę kiwką, chwilę później dołożyli jeszcze asa serwisowego. Kochanowski został zablokowany na środku, to był już trzeci punkt z rzędu, który wylądował na koncie reprezentacji Rosji. Leon wypchnął piłkę po bloku. Rosjanie zaczęli popełniać coraz więcej błędów 22:17. Grankin pomylił się w polu serwisowym. Bieniek zakończył partię asem serwisowym.

Początek trzeciego seta był niezwykle wyrównany. Bieniek skończył przechodzącą piłkę. Polacy zaczęli coraz lepiej grać i zbudowali sobie czteropunktową przewagę 11:6. Leon został zatrzymany z lewego skrzydła, ale chwilę później poprawił. Kurek bez problemu zagrał z prawego skrzydła. Leon trafił zagrywka libero Rosjan. Wojtaszek cały czas w dobrym miejscu na boisku, jednak ataki Rosjan były bardzo mocne i nasz libero nie był w stanie ich utrzymać 19:12. Kurek zerwał atak, a Rosjanie uchylili się przed piłką. Śliwka przyjął piłkę, a potem idealnie ją zaatakował. Długa akcja została zakończona błędem po stronie Polaków. Bieniek zagrał ze środka. Tę partię zakończył Śliwka atakiem z drugiej linii. 

Od skutecznego ataku Leona rozpoczął się czwarty set. Kłos posłał asa serwisowego. Szybko Polacy zbudowali sobie trzypunktowe prowadzenie. Voronkow pomylił się w polu serwisowym. Leon zagrał po przekątnej. Bieniek zagrał przesuniętą krótką 8:4. Śliwka z Kłosem ustawili szczelny blok, chwilę później Kłos dołożył jeszcze skuteczny atak ze środka. Leon po raz kolejny zagrał skutecznie z lewego skrzydła. Długa akcja rozstrzygnęła się na korzyść Polski, piłka po ataku Rosjan wylądowała na aucie. Rosja także potrafiła zaskoczyć nas zagrywką, ale chwilę później kolejna wylądowała na aucie. Drzyzga trafił w boisko. Śliwka zaskoczył rywali swoim atakiem. Muzaj skończył atak z prawego skrzydła. Leon kiwnął, a Rosjanie nie trafili w boisko 22:17. Voronkov przepchnął piłkę na stronę Polaków. Kłos trafił ze środka. Leon zagrał z lewego skrzydła i dał Polakom piłkę meczową. Mecz zakończył Drzyzga, wygrywając walkę na siatce. 

Polska – Rosja 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22)

Polska: Drzyzga, Leon, Kurek, Bieniek, Kochanowski, Kwolek, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Kubiak, Muzaj, Komenda, Kłos, Śliwka, Szalpuk

Rosja: Podleśnik, Grankin, Jakowlew, Woronkow, Filipow, Krugłow, Gołubiew (libero) oraz Surmaczewski, Kowalew, Zemczenok, Własow

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*