Puchar Rosji: Kolejny nieudany mecz Gazpromu-Jugry Surgut

Gazprom-Jugra Surgut zanotował drugą porażkę w turnieju, którego stawką jest triumf w Pucharze Rosji. Ekipa z Surgutu w trzech setach uległa drużynie Fakieł Nowy Urengoj oraz straciła szansę na grę w Final Four.

Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana, żadnej z drużyn przez długi czas nie udało się zdobyć nawet dwupunktowej przewagi. Dopiero przy stanie 17:16 Fakieł Nowy Urengoj zdobył kilka punktów z rzędu. Gazprom-Jugra Surgut nie był już w stanie wyrównać wyniku. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem drużyny z Nowego Urengoju (25:22).

Na inaugurację kolejnej odsłony meczu Fakieł Nowy Urengoj wypracował sobie trzypunktową przewagę. Drużynie Gazpromu-Jugry Surgut przez długi czas nie udawało się dogonić rywala. Zawodnicy dokonali tego dopiero w końcówce seta i doprowadzili do gry na przewagi. Ostatecznie jednak drugą partię meczu również rozstrzygnął na swoją korzyść Fakieł Nowy Urengoj (27:25).

Fakieł Nowy Urengoj już na początku trzeciej partii meczu wypracował sobie niewielką przewagę. Siatkarzom z Surgutu udało się wyrównać do stanu 7:7. Rywale jednak szybko odskoczyli na kilka punktów, z czasem coraz bardziej powiększając swoje prowadzenie. Ostatni set zakończył się pewnym zwycięstwem ekipy z Nowego Urengoju, która wygrała zarazem cały mecz (25:17).

Maciej Muzaj nie pojawił się na boisku. Na pozycji atakującego zastąpił go Nikita Kozłow

Kolejny mecz Gazprom-Jugra Surgut rozegra 17 listopada 2019 roku o godz. 12:30 z drużyną Jenisej Krasnojarsk.

Fakieł Nowy Urengoj – Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:22, 27:25, 25:17)

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: opracowaniewłasne/gazprom-ugra.ru