Puchar Rosji: Drugie zwycięstwo drużyny Fabiana Drzyzgi

Lokomotiw Nowosybirsk zapisał na swoje konto kolejną wygraną w rozgrywkach o Puchar Rosji, tym razem pokonując Jugrę Samotłor Niżniewartowsk.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy z Jugry Samotłor Niżniewartowsk. Lokomotiw Nowosybirsk musiał cały czas odrabiać straty. Pomimo tego, że przewaga między drużynami nie była zbyt duża, zacięta walka punkt za punkt trwała aż do końca pierwszego seta. Po krótkiej grze na przewagi ze zwycięstwa w pierwszej partii mogli cieszyć się zawodnicy z Nowosybirska (26:24).

Początek drugiego seta też był bardzo wyrównany, ale to Lokomotiw Nowosybirsk cały czas utrzymywał niewielką przewagę. Dopiero w połowie tej odsłony meczu drużyna z Lokomotiwu wypracowała sobie większe prowadzenie, zdobywając siedem punktów z rzędu. Siatkarze z Niżniewartowska już nie byli w stanie odrobić tak dużych strat i set zakończył się pewną wygraną Lokomotiwu Nowosybirsk (25:16).

Jugra Samotłor Niżniewartowsk szybko wypracowała sobie przewagę na inaugurację trzeciej partii meczu. Siatkarze z Nowosybirska najbliżej wyrównania byli przy stanie 11:12, ale rywale cały czas pewnie kontrolowali wynik. Ostatecznie trzeci set zakończył się zwycięstwem Lokomotiwu Nowosybirsk, którym w końcówce udało się doprowadzić do wyrównania i zdobycia dwupunktowej przewagi (25:23).

Fabian Drzyzga nie znalazł się w wyjściowej szóstce zespołu. Pojawił się jednak na boisku w drugim secie.

Następny mecz Lokomotiw Nowosybirsk rozegra 17 listopada 2019 roku o godz. 13:00 o triumf w Pucharze Rosji. Jego rywalem będzie Zenit Kazań.

Lokomotiw Nowosybirsk – Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (26:24, 25:16, 25:23)

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: opracowaniewłasne/lokovolley.com