Puchar NEVZA dla IBB Polonii Londyn

Po wygranym tie-breaku w finale z BK Marienlyst londyński klub zdobył trofeum Pucharu NEVZA. Jest to ogromne osiągnięcie siatkarzy IBB Polonii zarówno w historii klubu, jak i całego kraju.

Angielski klub w poprzedniej edycji turnieju o Puchar NEVZA odpadł już w fazie grupowej. Tym razem siatkarzom udało się dokonać historycznego zwycięstwa na arenie międzynarodowej. Zawodnicy otrzymali gratulacje od Prezesa Angielskiej Federacji Siatkarskiej oraz Londyńskiego Związku Siatkarskiego.

W trakcie zawodów IBB Polonia Londyn rozegrała cztery zacięte spotkania. W finale siatkarze z Wysp Brytyjskich zmierzyli się z duńską drużyną BK Marienlyst, którą pokonali dopiero w tie-breaku 3:2 (25:23, 19:25, 15:25, 25:23, 15:13).

– Zwycięstwo w tych międzynarodowych rozgrywkach to ogromny sukces zawodników i całego klubu, tym bardziej, że poziom był naprawdę wysoki. Myślę, że w Danii rozkręcaliśmy się ze spotkania na spotkanie. Doszliśmy do finału, a w nim musieliśmy zagrać bardzo dobrze taktyczni i zostawić na boisku całe serce. Zrealizowaliśmy obie rzeczy i wróciliśmy do kraju z cennym trofeum. Ogromne podziękowania dla zawodników, którzy pokazali wielki charakter i zaangażowanie. Jestem dumny z bycia częścią tej drużyny – skomentował Dominik Żmuda, II asystent trenera IBB Polonii Londyn.

Autor: Katarzyna Dybińska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*