Puchar CEV: Pewna wygrana siatkarzy z Olsztyna

Po niemal dziesięciu latach siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powrócili do rozgrywek w Pucharze CEV. Trzeba przyznać, że udało im się to zrobić w idealnym stylu, bo nad fińskim rywalem (Hurrikaani Loimaa) odnieśli pewne zwycięstwo 3:0.

Błędy, od których spotkanie rozpoczęli rywale naszej ekipy dały jej prowadzenie 3:1, jednak Finowie nie poddawali się, doprowadzając do remisu 5:5. Szybko prowadzenie Indykpolu wzrosło do czterech punktów (10:6), między innymi dzięki Robbertowi Andrindze i jego dobrym atakom. Kolejne błędy podopiecznych trenera Heino pomogły Olsztynianom powiększyć prowadzenie i ostatecznie wygrać partię wynikiem 25:14.

Matti Oivanen, który znany jest z polskiego parkietu, swoim blokiem otworzył drugiego seta. Pomimo początkowego prowadzenia (2:4) ekipa z Finlandii szybko musiała podwoić starania, bo na tablicach pojawił się remis 4:4. 8:5 zapewnił Andringa, który skutecznie zablokował Tomiego Rumpunena, a as Henrika Porrka zmienił wynik na 10:8. Ostatecznie i tą część spotkania wygrali podopieczni trenera Santilliego.

Swoją siłę polski zespół pokazał również w trzecim secie, gdzie ponownie udało im się wywalczyć prowadzenie 3:1. Próby rywala, które miały na celu wyrównanie wyniku, kończyły się fiaskiem, a Pietraszko zapewnił Indykpolowi czteropunktowe prowadzenie (8:4). 13:8 po skutecznym bloku w wykonaniu Wardy, następnie kolejne świetne akcje Olsztynian i trzecia partia okazała się ostatnią, a zakończono ją wynikiem 25:20.

Rewanż zespoły rozegrają w Finalandii już w najbliższy wtorek (13.11), o godzinie 18:00.

Indykpol AZS Olsztyn – Hurrikaani Loimaa 3:0 (25:14,25:16,25:20)

Indykpol AZS: Woicki, Andringa, Kapelus, Warda, Pietraszko, Hadrava, Żurek (L) oraz Gil, Kańczok, Lux,

Hurrikaani: Ropponen, Toiviainen, Kouki, West, Porkka, Oivanen, Mutka (L) oraz Rumpunen

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: indykpolazs.pl