Puchar CEV: Awans zespołu Fabiana Drzyzgi do 1/8 finału

Drużyna Fabiana Drzyzgi przegrała rewanżowy mecz z Chaumont VB 52, co doprowadziło do remisu między obiema ekipami w walce o 1/8 finału Pucharu CEV. Ostatecznie Lokomotiw Nowosybirsk wygrał złotego seta, co dało mu awans do kolejnego etapu turnieju.

Rewanżowy mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt między drużynami. Z czasem francuska drużyna wyszła na prowadzenie. Gospodarze powiększyli swoją przewagę przy stanie 13:8, kiedy to zdobyli pięć punktów z rzędu. Inauguracyjna partia meczu zakończyła się zwycięstwem Chaumont VB 52 (25:16).

Już na początku drugiego seta Chaumont VB 52 odskoczył na kilka punktów. Pozwoliły mu na to liczne błędy, popełniane przez zawodników Lokomotiwu Nowosybirsk. W końcówce przyjezdnym udało się minimalnie odrobić straty, ale nie wystarczyło to, aby doprowadzić do remisu w meczu. Ostatecznie tę odsłonę również rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze (25:19).

Trzecia partia nie różniła się niczym od dwóch poprzednich. Zawodnicy francuskiego zespołu dominowali w każdym elemencie gry. Lokomotiw Nowosybirsk nie był w stanie zatrzymać rywali, którzy coraz bardziej powiększali swoje prowadzenie. Ten set, a zarazem cały mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Chaumont VB 52 (25:20).

Dodatkowo obie drużyny rozegrały na koniec złotego seta, który zakończył się zwycięstwem Lokomotiwu Nowosybirsk (12:15).

Fabian Drzyzga prowadził grę swojej drużyny we wszystkich setach.

Chaumont VB 52 – Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:16, 25:19, 25:20)

Następny mecz Lokomotiw Nowosybirsk rozegra 23 grudnia 2019 roku o godz. 13:00 z drużyną Jenisej Krasnojarsk.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: lokovolley.com