Puchar CEV: Asseco Resovia Rzeszów w 1/8 finału

W hali Podpromie rozegrano rewanż pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Perungan Pojat Rovaniemi w ramach 1/16 finału Pucharu CEV. Z pewnego zwycięstwa 3:0 oraz awansu do kolejnej fazy mogą cieszyć się podopieczni trenera Andrzeja Kowala.

Asseco Resovia Rzeszów: Tichaček, Krastins, Możdżonek, Schöps, Śliwka, Dryja, Rusek (libero) oraz Kędzierski, Rossard, Depowski

Perungan Pojat Rovaniemi: Schouten, Grant, Lemola, Walsh, Palokangas, McKay, Domecus (libero) oraz Korhonen, Mäkinen, Koskela, Hautala

Mecz z wysokiego „C” zaczęli Finowie – po serii bardzo udanych ataków oraz wykorzystywanych kontr, a także asie serwisowym Caseya Schoutena prowadzili 8:3. Rzeszowianie jednak szybko odrobili straty (8:9). Od tamtej pory rozpętała się walka punkt za punkt. Rzeszowianie wyszli na drugą przerwę techniczną z punktowym zapasem (16:15), jednak rywale wykorzystali ich problemy w ataku (16:18). Czujność Dawida Dryi na siatce pozwoliła Asseco Resovii pozwoliła mimo wszystko na triumf do 22.

Siatkarze z Podkarpacia bardzo dobrze otworzyli partię numer dwa – znakomite i kąśliwe zagrywki Lukasa Tichačka pozwoliły im uciec na cztery (5:1), zaś bardzo dobre zagrania Jochena Schöpsa – na sześć punktów (9:3). Ciężar gry na swoje barki wziął Aleksander Śliwka i po chwili na tablicy wyników pojawił się wynik 13:5. Wysoka przewaga utrzymywała się praktycznie do końca seta – przy stanie 23:16 goście wykorzystali chwilową niemoc przeciwnika i zniwelowali stratę do czterech punktów (23:19), jednak na nic się to zdało (25:20).

W trzecim secie gra toczyła się w sposób wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła zaakcentować swojej przewagi. Dobry blok pomógł gospodarzom w osiągnięciu trzypunktowego prowadzenia (14:11), jednak Perungan Pojat nie chciał dać za wygraną i po chwili siatkarze z Finlandii uciekli na dwa punkty (16:18). Ponownie swoją obecność na boisku zaznaczył mocnymi i skutecznymi atakami Aleksander Śliwka, którego wspomagał zagrywką i dobrymi przesuniętymi krótkimi Dawid Dryja. Rzeszowianie wygrali 25:19 i cały mecz 3:0, przypieczętowując swój awans do 1/8 finału Pucharu CEV. W kolejnej fazie zmierzą się z Calcit Kamnik bądź Ajaccio.

Asseco Resovia Rzeszów – Perungan Pojat Rovaniemi 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: informacja własna