Przed meczem: Effector Kielce – BBTS Bielsko-Biała

O godz. 18.00 w kieleckiej Hali Legionów zostanie rozegrany mecz pomiędzy miejscowym Effectorem a BBTSem Bielsko-Biała. Kogo dziś kibice zobaczą w roli zwycięzcy?

Gospodarz meczu, Effector Kielce, ma na swoim koncie trzy zwycięstwa. W podobnej sytuacji są siatkarze BBTSu Bielsko-Biała, którzy odnotowali taki sam bilans spotkań w pierwszej części sezonu. W minionej kolejce Effector rozegrał wyjazdowe spotkanie z Transferem Bydgoszcz. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza przegrali ten mecz 0:3. Zespół walczył ze wszystkich sił, aby pokonać przeciwnika. Jednak drużyna z Kujawsko Pomorskiego okazała się silniejsza, dzięki czemu zatrzymała u siebie komplet punktów.

W minionym tygodniu zespół prowadzony przez Janusza Bułkowskiego sięgnął po trzecią wygraną w tym sezonie. Bielszczanie we własnej hali zmierzyli się z Cerradem Czarnymi RadomPodczas spotkania nie zabrakło emocji. Obydwa zespoły chciały sięgnąć po wygraną, jednak lepsi okazali bielszczanie, którzy po zaciętym tie-break’u mogli cieszyć się wygraną.

Na zwycięstwo liczą zarówno zawodnicy Effectora Kielce, jak i BBTSu Bielsko-Biała. Po ostatniej porażce w Bydgoszczy gospodarze chcą dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. Natomiast zespół pod wodzą Janusza Bułkowskiego będzie starał się podtrzymać dobrą passę sprzed tygodnia i wywieźć z Kielc cenne punkty. W meczu przeciwko Czarnym mocną stroną zespołu z Bielska był atak. Maciej Fijałek, Martin Vlk oraz Michał Błoński atakowali z rezultatem 50%. Dobre spotkanie zanotował także środkowy Tomasz Kalembka.

W meczu przeciwko Transferowi Bydgoszcz najlepiej zaprezentował się środkowy –  Łukasz Polański, który na swoim koncie odnotował 67 % skuteczności ataku. Pomimo przegranej zespołu kolejny dobry mecz rozegrał atakujący kielczan Sławomir Jungiewicz.

Effector Kielce i BBTS Bielsko-Biała to dwa zespoły prezentujące podobny poziom. Bielszczanie przyjechali do Kielc z nadzieją na kolejną wygraną. Z całą pewnością tego zadania nie ułatwią przyjezdnym gospodarze. Spotkanie zapowiada się więc bardzo ciekawie i na pewno nie zabraknie w nim emocji!

Który z zespołów zanotuje na swoim koncie kolejne zwycięstwo?
Czy Effector podniesie się po ostatniej porażce w Bydgoszczy?

Początek spotkania dzisiaj (23.12.2013) o godz. 18.00 w Hali Legionów w Kielcach.

Transmisja – Polsat Sport. 

Relacja LIVE będzie również dostępna na naszej stronie.

Autor: Marzena Janik
Źródło: Opracowanie własne na podstawie effectorkielce.com.pl oraz plusliga.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*