PP: Zespół z Warszawy lepszy od Jastrzębskiego Węgla

Po ćwierćfinałowym spotkaniu rozegranym pomiędzy ONICO Warszawą a jastrzębianami w ramach Pucharu Polski, to podopieczni Antigi awansowali do dalszej części turnieju. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Antoine Brizard.

Pierwsza partia meczu została zainicjowana przez przyjezdnych, którzy skutecznie wykorzystali sytuacyjną piłkę. Niedługo później asem serwisowym popisał się Włodarczyk, dając swojej drużynie remis (3:3). Jastrzębianie wybijali się na lekkie prowadzenie, jednak ich wysiłki zostały wystawiane na próbę w obliczu dobrej dyspozycji gospodarzy. Zawodnicy ONICO na bieżąco niwelowali straty, a także stopniowo zaczęli osiągać wyższość nad rywalami. Po błędzie zanotowanym przez Kampę, miejscowi uzyskali trzy punkty przewagi (14:11), w związku z czym trener Lebedew zareagował, prosząc o czas dla swojej ekipy. Warszawianie trzymali rękę na pulsie jeszcze przez jakiś czas, jednak pod koniec seta goście zbliżyli się do nich na punkt (20:19). Jastrzębianie mieli realne szanse na zdominowanie przeciwników, jednak w zaciętym pojedynku lepsza okazała się ekipa ONICO (25:23).

Wygrana przez warszawian partia odbiła się także na początku kolejnej; utrzymywali oni dobrą formę, prowadząc skuteczną grę. Dobrą serię gospodarzy przerwał atak leworęcznego Muzaja zza prawej antenki. Przewaga podopiecznych Antigi ciągle balansowała na granicy – jastrzębianie uniemożliwiali im znaczące odbicie się od wyniku, stale utrzymując miejscowym kroku. Oba zespoły odpowiadały sobie zdobywanymi akcjami, wymieniając punkt za punkt. Po bloku De Rocco i Sobali przyjezdni zyskali dwa oczka dominacji po raz pierwszy od dłuższego czasu, po czym przerwę dla ekipy ONICO zarządził Antiga. Po powrocie na boisku warszawianie z marszu odrobili straty, jednak gościom ponownie udało się wybić na dwa punkty (17:19). W końcówce partii nie zabrakło emocji – piłkę setową wywalczyli gospodarze, jednak popełnili błąd dotykając siatki i tym samym wyciągając pomocną dłoń do rywali. Ostatecznie odsłona padła łupem gości (25:27).

W trzeciej partii sytuacja układała się w nieco odmienny sposób i już we wstępie jastrzębianie zbudowali przewagę nad wytrąconymi z rytmu gospodarzami i sukcesywnie ją powiększali. Antiga nie zwlekał zbyt długo z decyzją i przy stanie punktowym 1:6 poprosił o przerwę dla drużyny ONICO. Nie zadziałało to jednak na niekorzyść  jastrzębian, którzy kontynuowali dominującą grę, coraz bardziej gromiąc rywali w każdym elemencie. Przyjezdni w zasadzie robili co chcieli z drużyną miejscowych i wszystko wskazywało na to, że warszawianie nie zdołają już wybronić się w tej odsłonie. Przewaga wypracowana na początku seta okazała się kluczowa i pomogła jastrzębianom ze spokojem objąć prowadzenie w całym spotkaniu (16:25).

Gospodarze starali się za wszelką cenę wrócić na właściwe tory po porażce, jakiej doznali w secie trzecim. Udało im się na nowo zmobilizować i przejąć kontrolę nad sytuacją, zdobywając cztery punkty z rzędu już na początku czwartej partii, jednak ich dobrą passę zakończyła przerwa dla Jastrzębskiego Węgla. Po wyrównaniu stanu punktowego przez przyjezdnych, warszawianie po raz kolejny deptali im po piętach, starając się nie dopuścić do ich ponownej dominacji. Miejscowi wykazywali się szczególnie w bloku, kilka razy zatrzymując Olivę, co pomogło im objąć prowadzenie (13:11). Teraz to warszawianie coraz lepiej wykazywali się na boisku, powiększając przewagę i przestawiając szyki rywalom. Po punktowej zagrywce w wykonaniu Wrony przerwę wykorzystał Lebedew, jednak miejscowi nie dali już wyszarpać sobie zwycięstwa i zgarnęli tę partię w zdecydowany sposób (25:19).

W tie-break’u już w pierwszej akcji Oliva został zatrzymany szczelnym blokiem warszawian. Od wyrównanej walki coraz bardziej zaczęli odbiegać gospodarze, posiłkowani przez błędy Jastrzębskiego Węgla. Podczas zmiany stron ekipa Antigi miała znacznie lepszą sytuację, prowadząc trzema punktami. Jastrzębianie ponownie zawalczyli o przejęcie kontroli, z kolei nerwowa atmosfera zapadła po stronie ONICO, w związku z czym goście nadal pozostawali w grze (9:9). Sytuacja ciągle ulegała zmianie i drużyny zamiennie obejmowały prowadzenie na krótki czas. Krótka Wrony oznaczała pierwszą piłkę meczową dla warszawian (14:12), którą jednak obronili rywale. Nie zdołali jednak powtórzyć tego w kolejnej akcji – tie-break i całe spotkanie skończyły się triumfem ONICO Warszawy (15:13).

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 25:27, 16:25, 25:19, 15:13)