PP: Trefl Gdańsk kolejnym półfinalistą

Pierwszoligowa Stal AZS PWSZ Nysa we własnej hali zmierzyła się z Treflem Gdańsk. Pewne zwycięstwo w trzech setach odniósł plusligowiec, co dało mu awans do półfinału Pucharu Polski. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Mateusz Mika.

Składy drużyn:

Stal AZS PWSZ Nysa: Nożewski, Pawlak, Piotrowski, Wolański, Bułkowski, Olczyk, Ochrymczuk (libero) oraz Owczarz, Szymeczko

Trefl Gdańsk: Szalpuk, Sanders, Grzyb, Nowakowski, Schulz, Mika, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Gunter, Niemiec, Ferens, Jakubiszak

Goście na początku spotkania szybko wyszli na prowadzenie – po błędzie Mateusza Piotrowskiego w ataku wynosiło ono trzy punkty (7:10). Wzrosło ono do sześciu oczek dzięki dobrej postawie Mateusza Miki i Wojciecha Grzyba w polu zagrywki. Błędy Stali, której motorem napędowym był Łukasz Owczarz, mnożyły się, co Trefl skrzętnie wykorzystał – atak Damiana Schulza sprawił, że strata gospodarzy ponownie wynosiła sześć oczek (16:22). Ostatecznie ulegli rywalowi do 19 po potężnym zagraniu wspomnianego wcześniej Schulza.

Start drugiej partii również stał pod znakiem przewagi gdańszczan – po pomyłce Arkadiusza Olczyka wynosiła ona cztery oczka (2:6), zaś po nieukończonym ataku Dawida Bułkowskiego – sześć (3:9). Po nyskiej stronie nadal brylował Łukasz Owczarz, wspomagany przez Mateusza Nożewskiego, jednak siatkarze znad morza zyskiwali coraz więcej wiatru w żagle, popisując się wysoką skutecznością w kontrach – błąd Karola Rawiaka dał gdańskim graczom osiem punktów przewagi (14:22). Po chwili do zwycięstwa w całym meczu brakowało im już tylko seta (17:25 po ataku Mateusza Miki w narożnik).

Trzecia, najbardziej wyrównana partia również zaczęła się od prowadzenia podopiecznych Andrei Anastasiego (7:10 po bloku Miki na Bułkowskim). Utrzymywali tę przewagę i można było myśleć, że spokojnie doprowadzą do zakończenia spotkania – po ataku Miki było już 19:15 dla Trefla, jednak zagrania Łukasza Owczarza oraz Arkadiusza Olczyka, as serwisowy Dawida Bułkowskiego, a także blok jego i Konrada Woronieckiego doprowadziły do remisu (19:19). Końcówka przyniosła wiele emocji, jednak zwycięsko z tego starcia wyszła drużyna z Gdańska, triumfując do 24 po ataku Damiana Schulza i mogąc cieszyć się z awansu do półfinału, w którym zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Stal AZS PWSZ Nysa – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 17:25, 24:26)

MVP: Mateusz Mika

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*