PP: Pewne zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

W ramach ćwierćfinału Pucharu Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała APP Krispol Września. Pewne, trzysetowe zwycięstwo w tym spotkaniu odnieśli podopieczni Andrei Gardiniego.

Pierwszy punkt spotkania padł łupem kędzierzynian, długą akcję udanym atakiem zakończył Torres (1:0). Od początku meczu dobrze w polu serwisowym spisywał się Bieniek dzięki czemu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle szybko osiągnęła trzypunktową przewagę (5:2). Również w dalszej części seta Mistrzowie Polski nie tylko nie pozwalali gospodarzom na odrobienie strat, ale dodatkowo punkty na zagrywce zdobywał Torres powiększając różnicę punktową dzielącą zespoły (15:6). Dwa asy Dobosza nie wystarczyły siatkarzom z Wrześni do zniwelowania poniesionych wcześniej strat i to kędzierzynianie wygrywają pierwszą partię wysoko, 25:19.

Drugi set rozpoczął się od remisu (2:2). Jako pierwsi „oderwali się” od rywala podopieczni Andrei Gardiniego, dzięki skutecznemu blokowi na środku Bieńka (4:2). Do remisu zdołał doprowadzić w polu serwisowym Dobosz, który „ustrzelił” przebiegającego Torresa (6:6). Nie trwało to jednak długo i kędzierzynianie szybko odbudowali kilkupunktowe prowadzenie (10:7).  Błędy po stronie gości pozwoliły Wrześni na doprowadzenie, po raz kolejny, do remisu (14:14). Końcówka w pełni jednak należała do siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla, która nie dopuściła do niepotrzebnej dla nich, nerwowej końcówki, drugą partię wygrali pewnie, 25:16.

Skutecznym blokiem na prawym skrzydle rozpoczęli trzecią odsłonę siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (1:0). Podobnie jak w poprzednich partiach, kędzierzynianie szybko osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (5:3). Świetna dyspozycja Napiórkowskiego w polu serwisowym doprowadziła do remisu (6:6). Równie szybko jednak goście ponownie odzyskali prowadzenie (11:9). Skuteczna gra w kontratakach zagwarantowała zespołowi z Kędzierzyna-Koźla kolejne punkty, które dodatkowo zwiększyły ich przewagę (16:12). W każdym z elementów kędzierzynianie okazywali się lepsi od swoich rywali, dzięki czemu spokojnie wygrali trzeciego seta (25:21) i całe spotkanie 3:0.

APP Krispol Września – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

Składy zespołów:

APP Krispol Września: Kaźmierczak, Dobosz, Jasiński, Iglewski, Maćkowiak, Antosik, Wroniecki (L) oraz Brzóstowicz, Pachocki, Napiórkowski, Narowski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:  Semeniuk, Buszek, Rejno, Bieniek, Torres, Toniutti, Zatorski (L) oraz Jungiewicz, Wiśniewski

Autor: Aleksandra Falerzynska
Źródło: Informacja własna