Powrót Bartosza Kurka i pewne zwycięstwo Zirratu

Mistrzostwo Turcji coraz bliżej. Zawodnicy Josko Milenkovskiego znacznie zbliżyli się do wykonania założonego na ten sezon zadania. W dwudziestej kolejce ligi tureckiej Zirrat Bankasi Ankara bez straty seta pokonał Besiktas Stambuł i tym samym przerwał serię porażek. Doskonały powrót do Zirratu zanotował przyjmujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek.

Zwycięstwo w meczu z Besiktasem Stambuł było spotkaniem, jakie zatrzymało serię czterech z rzędu porażek drużyny macedońskiego szkoleniowca. Siatkarze Zirratu Bankasi Ankara pewnie pokonali zespół przyjezdnych i aktualnie z dorobkiem dwudziestu punktów plasują się na miejscu czwartym. Prócz zwycięstwa drużyny, jaką reprezentuje dwóch Polaków kibice mają niemałe powody do zadowolenia. Do fenomenalnie grającego, na przestrzeni całej ligi, Dawida Konarskiego dołączył skrzydłowy, Bartosz Kurek. Jeden z najlepszych przyjmujących świata powrotem na parkiet zanotował dopiero drugi występ w lidze tureckiej. Absencja zawodnika była spowodowana kontuzją kostki, jakiej nabawił się grając bez możliwości odpoczynku.

Wspomniany jako pierwszy zawodnik skończył sześć uderzeń na skrzydle co zaowocowało stuprocentową skutecznością w ataku. Z czasem dołożył także jedenaście serwisów popełniając przy tym zaledwie jeden błąd oraz jeden punktowy blok. Drugi przyjmujący Zirratu zaprezentował się z równie dobrej strony co Konarski. Bartosz Kurek zagrywkę rywali przyjmował z 80% skutecznością. W skali pięciu odbiorów serwisów zapisał 60%  przyjęcie perfekcyjne. Do indywidualnego dorobku punktowego Kurek dołożył także dwa punkty atakiem, co w przeliczeniu daje 67%. W polu zagrywki popełnił dwa błędy.

 Zirrat Bankasi Ankara – Besiktas Stambuł 3:0 (25:11, 25:14, 25:18)

Autor: Anna Frankowska
Źródło: ziraatbankasisporkulubu.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*