Poważna kontuzja środkowego MKS-u Będzin

Mateusz Kowalski doznał kontuzji podczas grudniowego meczu z Treflem Gdańsk. Uraz okazał się na tyle poważny, że wykluczył zawodnika z gry w dalszej części sezonu.

Mateusz, w wyniku złego ustawienia stawu kolanowego, doznał urazu podwichnięcia stawu rzepkowo-udowego oraz częściowego uszkodzenia więzadła pobocznego piszczelowego z zachowaniem ciągłości. Początkowa diagnoza wskazywała na dwumiesięczną przerwę w grze i regenerację więzadeł – wyjaśnił Grzegorz Rzetecki, fizjoterapeuta zespołu z Będzina.

Po wykonaniu rezonansu magnetycznego, na kolejnej wizycie lekarskiej podjęto jednak decyzję o zabiegu operacyjnym troczka przyśrodkowego rzepki stawu rzepkowo-udowego, aby zrekonstruować ubytki. – Operację zaplanowano na 15 stycznia, a przewidziany czas powrotu Mateusza do pełnej sprawności wynosi sześć miesięcy – dodał fizjoterapeuta.

Niespełna 22-letni środkowy występuje w MKS-ie Będzin od sezonu 2015/16. Zagrał w 34 meczach. W tym sezonie reprezentował będziński klub w dziewięciu spotkaniach, w których zdobył 49 punktów (32 atakiem i 17 blokiem).

W związku z kontuzją Mateusza Kowalskiego sztab szkoleniowy klubu zdecydował o włączeniu do treningów pierwszej drużyny dwóch środkowych II-ligowego Wie-Druku MKS-u II Będzin: Wojciecha Biadacza oraz Grzegorza Łatę. Do dyspozycji trenera pozostają również Artur Ratajczaki i Bartłomiej Grzechnik.

W 15. kolejce PlusLigi będzinianie zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. Mecz odbędzie się 11. stycznia o godz.17:30 w Sosnowcu.

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: mksbedzin.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*