Poważna kontuzja Bartosza Kurka

Bartosz Kurek doznał kontuzji i nie zagra z jej powodu do końca sezonu – taka informacja obiegła dzisiaj siatkarski świat. Klub ONICO Warszawa zwrócił się do Polskiej Ligi Siatkówki z wnioskiem o skorzystanie z transferu medycznego.

Bartosz Kurek to mistrz świata z roku 2018. Do ONICO Warszawa przeniósł się w trakcie pierwszej rundy zasadniczej obecnego sezonu, ponieważ Stocznia Szczecin, której barwy reprezentował z powodów finansowych wycofała się z rozgrywek. Atakujący pełnił kluczową funkcję w swoim klubie, który walczy o finał PlusLigi. Zawodnik doznał jednak urazu pleców, a jest on na tyle poważny, że władze warszawskiej drużyny zwróciły się do Polskiej Ligi Siatkówki z wnioskiem o przeprowadzenie transferu medycznego.

Nawet jeśli dojdzie do transferu medycznego, prawie pewne jest to, że ONICO Warszawa nie będzie mogło skorzystać z nowego zawodnika w najbliższym meczu, a zatem nie zagrałby on we wtorkowym spotkaniu półfinałowym z Jastrzębskim Węglem.

Bartek Kurek od dłuższego czasu zmagał się z bólami krzyża, niestety w zeszłym tygodniu doszło do nasilenia dolegliwości. Wykonane badania wykazały, że należy pilnie wdrożyć leczenie, by zapobiec pogłębieniu się kontuzji i nie ryzykować zdrowiem zawodnika. Sytuacja nie jest na tyle poważna, by w jakikolwiek sposób zagrażała możliwości dalszego uprawiania siatkówki, ale niewątpliwie potrzebna jest przerwa. Zawodnik wspólnie z klubem, kadrą medyczną ONICO i reprezentacji Polski podjęli decyzję o przerwie medycznej i wdrożeniu odpowiedniego leczenia – powiedział lekarz drużyny, doktor Grzegorz Adamczyk z CM Gamma. Życzymy Bartkowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: polsatsport.pl, onicowarszawa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*