Porażka Lokomotiwu Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi

W meczu 22. kolejki rosyjskiej Superligi Lokomotiw Nowosybirsk przegrał 3:1 z Zenitem Sankt Petersburg. Zespół Fabiana Drzyzgi zajmuje szóste miejsce w tabeli rozgrywek tracąc punkt do Biełogorje Biełgorod. Prowadzi niezmiennie Zenit Kazań.

Początek meczu był wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi większej niż jeden punkt.  Przy zagrywkach Fabiana Drzyzgi udało się to Lokomotiwowi Nowosybirsk (9:6). W tej sytuacji Aleksander Klimkin poprosił o czas dla swojego zespołu. Po przerwie Zenit Sankt Petersburg wyrównał (11:11), a następnie wyszedł na prowadzenie (15:13, 19:16). Przy kolejnej serii dobrych  zagrywek Fabiana Drzyzgi drużyna z Nowosybirska wyrównała (20:20). W końcówce lepszy okazał się Zenit Sankt Petersburg, który wygrał 25:23.

Drugi set rozpoczął się od trudnych zagrywek Fabiana Drzyzgi, dzięki którym jego drużyna wyszła na prowadzenie 4:0. Goście utrzymywali przewagę (7:3, 11:8). Po asie serwisowym Grozera gospodarze zmniejszyli stratę do dwóch punktów (9:11). Lokomotiw Nowosybirsk nie dał się jednak dogonić. Zbudował wysoką przewagę (20:13) i zwyciężył 25:16.

Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia Zenitu Sankt Petersburg (7:4). Goście wyrównali (7:7). Dwa skuteczne bloki Volkova pozwoliły ponownie odskoczyć gospodarzom (12:9). Podopieczni Aleksandra Klimkina powiększali przewagę (16:10) i zakończyli seta efektywnym atakiem Grozera wygrywając 25:19.

Na początku czwartej odsłony przewagę zdobył Lokomotiw Nowosybirsk (6:3). Przy zagrywkach Kameha Zenit Sankt Petersburg wyrównał, a następnie wyszedł na prowadzenie (9:6). Dobre akcje Pawłowa pozwoliły wyrównać gościom (16:16). Dobra gra gospodarzy blokiem dała im zwycięstwo 25:23.

Zenit Sankt Peterburg – Lokomotiw Nowosybirsk 3:1 (25:23, 16:25, 25:19, 25:23)

Zenit Sankt Peterburg: Antipkin, Sivozhelez, Grozer, Kameho, Safonov, Volkov, Krivchenko (l.)
Lokomotiw Nowosybirsk: Smolyar, Bakun, Drzyzga, Ivovich, Rodichev, Kurkaev, Martyniuk (l.)

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie lokovolley.com