Porażka Lokomotiwu Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi

W meczu 20. kolejki rosyjskiej Superligi Lokomotiw Nowosybirsk zmierzył się z Zenitem Kazań. Lider rozgrywek pokonał drużynę Fabiana Drzyzgi bez straty seta.

Przy zagrywkach Smolara na dwupunktowe prowadzenie wyszedł Lokomotiw Nowosybirsk (2:0). Przeciwnicy jednak szybko wyrównali (2:2). W dalszej części seta walka była wyrównana, żadna z drużyn nie mogła wyjść na większe niż jednopunktowe prowadzenie. Po asie serwisowym Fabiana Drzyzgi było 20:20. Po skutecznym ataku Bakuna Zenit Kazań prowadził 23:22. Podopieczni Vladimira Alekny nie dali odebrać sobie przewagi i zwyciężyli 25:22.

Na początku drugiego seta na prowadzenie wyszedł Zenit Kazań. Po asie serwisowym Butki prowadził 4:2. Przy serii dobrych zagrywek N’Gapetha zespół z Kazania powiększał przewagę (13:7). Plamen Konstantinow dokonał kilku zmian w składzie, ale nie pomogło to jego drużynie zbliżyć się do rywali (17:12). Udało im się to jednak przy zagrywkach Rodicheva (19:21). W tej sytuacji Vladimir Alekno poprosił o czas. Przerwa zadziałała na korzyść jego drużyny, która wygrała 25:21.

Trzecią partię od prowadzenia rozpoczął Zenit Kazań (3:0). Po asie serwisowym Ivovicia Lokomotiw Nowosybirsk wyrównał (3:3). Zenit Kazań wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Podopieczni Vladimira Alekny utrzymywali bezpieczną przewagę (20:17). Mecz skutecznym atakiem zakończył Mathew Anderson (25:20).

Zenit Kazań: Anderson, Volvich, N’Gapeth, Butko, Samojlenko, Michajłow, Wierbov;
Lokomotiw Nowosybirsk: Smolar, Bakun, Drzyzga, Ivovich, Rodichev, Martyniuk.

Zenit Kazań – Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie lokovolley.com