Porażka Lokomotiwu Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi

W meczu dziesiątej kolejki rosyjskiej Superligi Lokomotiw Nowosybirsk zmierzył się z Kuzbassem Kemerowo. Drużyna Fabiana Drzyzgi przegrała z wiceliderem rozgrywek 3:0 po raz drugi w tym sezonie. Obecnie Lokomotiw zajmuje 5. miejsce w tabeli tracąc 9 punktów do lidera Zenitu Kazań.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze (4:1). Przy dobrych zagrywkach Ivovicia siatkarzom z Nowosybirska udało się doprowadzić do remisu (4:4). Dzięki serii skutecznych akcji Karpukhova Kuzbass ponownie wyszedł na prowadzenie (9:6). Drużyna z Kemerowa powiększała przewagę (23:17). As serwisowy Kurkajewa i dobre ataki Ivovicia pozwoliły Lokomotiwowi zmniejszyć stratę do trzech punktów (23:20). Gospodarze jednak nie pozwolili się dogonić. As serwisowy Poletajewa dał im zwycięstwo w tej partii (25:20).

Drugiego seta od prowadzenia rozpoczął Lokomotiw (4:2, 8:4). Gospodarzom udało się jednak odrobić straty, a następnie wyjść na prowadzenie (13:11). Kuzbass utrzymywał dwupunktowe prowadzenie (17:15). Przy tym wyniku Płamen Konstantinow zdecydował się na zmiany w składzie. Boisko opuścili Drzyzga i Martyniuk, a w ich miejsce pojawili się Shulgin i Ermakov. Zmiany okazały się dobrym ruchem trenera, bowiem Lokomotiw zdołał doprowadzić do remisu (22:22). Gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie nie przewagi wygrał zespół z Kemerowa (26:24).

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn (9:9). Pierwsze kilkupunktowe prowadzenie zdobyli gospodarze (12:9). Po czasie dla Płamena Konstantinowa na boisko wrócił Drzyzga. Kuzbass powiększał przewagę i pewnie zmierzał po zwycięstwo (22:15). Trener Lokomotiwu rotował składem. Na boisku pojawił się kapitan zespołu Pawłow. Strata okazała się jednak za duża. Gospodarze zwyciężyli pewnie 25:17.

Najwięcej punktów zdobył Konstantin Bakun – 14. 10 oczek zapisał na swoim koncie Marko Ivovic.

Lokomotiw Nowosybirsk – Kuzbass Kemerowo 0:3 (20:25, 24:26, 17:25).

Lokomotiw Nowosybirsk: Drzyzga, Ivovic, Bakun, Kurajew, Smolar, Savin, Martyniuk (L)oraz Shulgin, Ermakov, Pawłow;
Kuzbass Kemerowo: Podlesny, Karpukhov, Kobzar, Pashitsky, Tavasiev, Poletajew, Kerminen (L).

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie lokovolley.ru

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*