Polskie zespoły przed Ligą Mistrzów

Jakie szanse mają polskie zespoły w tegorocznej Lidze Mistrzów? Czy któryś z polskich zespołów sięgnie po ten tytuł? Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi. 

 

 

Jastrzębski Węgiel 

W przyszłym tygodniu startują elitarne rozgrywki Ligi Mistrzów. Pierwszą polską drużyną, która wyjdzie na boisko będzie Jastrzębski Węgiel. Podopieczni trenera Bernardiego  znaleźli się w grupie F razem z rumuńskim Tomisem Konsatnca, tureckim Halkbankiem Ankara oraz austriackim Hypolem  Tirol Innsbruck.

W tym przypadku o pierwsze miejsce powinny walczyć dwie drużyny, Jastrzębski Węgiel oraz Halkbank Ankara. W drużynie znad Bosforu w tym sezonie występują tacy siatkarze jak Matey Kaziyski i Osmany Juantorena.  Nie można  zapominać też o drużynie z Rumunii, gdzie piłki rozgrywa Andrej Zhekov. Outsiderem w tej grupie jest niewątpliwie zespół z Austrii i to najprawdopodobniej on przygodę z Ligą Mistrzów zakończy już po fazie grupowej.

Jastrzębianie swój pierwszy mecz rozegrają 22. października w Ankarze z miejscowym Halkbankiem.

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Łatwego losowania nie mieli wicemistrzowie Polski. Kędzierzynianie znaleźli się w grupie G razem z niemieckim VFB Friedrischafen, belgijskim Knack Roesselare  oraz tureckim Galatasarayem Stambuł.

Podopieczni trenera Świderskiego łatwej przeprawy mieć nie będą, bo w tej grupie każdy może wygrać z każdym. Wydaje się, że o awans bić się będą prócz ZAKSY, Niemcy jak i Belgowie. W zespole naszych zachodnich sąsiadów oglądać możemy chociażby Nikolę Jovovicia, który grał pierwsze skrzypce w swojej reprezentacji podczas niedawno zakończonych mistrzostw Europy, Valentina Bratoeva czy też Victora Yosifova. Belgijska drużyna pozbawiona jest wielkich gwiazd, jednak to wcale nie oznacza, że będą „chłopacami do bicia”. Natomiast w drużynie znad Bosforu występuje znany polskim kibicom Sinan Tanik. Trudno typować cokolwiek w tej grupie. Jak będzie? Zobaczymy już niedługo.

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów siatkarze z Kędzierzyna rozegrają 23. października o godzinie 18. Ich rywalem będzie turecki Galatasaray.

 

Asseco Resovia Rzeszów

Patrząc na grupę w jakiej znaleźli się Mistrzowie Polski wydawać by się mogło, że awans do kolejnej rundy jest w 100% pewny.

W grupie C prócz rzeszowian znaleźli się także siatkarze francuskiego Paris Volley, czarnogórskiej Budvanskiej Rivjery Budvy oraz czeskiego Jihistroj Czeskie Budziejowice.

Prawdopodobne jest to, że o pierwsze miejsce w grupie walczyć będą podopieczni Andrzeja Kowala oraz siatkarze Paris Volley, którego barw bronią m.in. znani z polskich boisk Guilermo Hernan i Ardo Kreek, a na pozycji libero występuje Marcus Steuerwald. Natomiast Budva i Budzieojwice rywalizować powinny o zajęcie trzeciego miejsca i możliwość awansu do kolejnej rundy jako „lucky looser”

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów rzeszowianie rozegrają na wyjeździe z Paris Volley 24. października o godzinie 20:30

 

Autor: Marta Kicińska
Źródło: Inf. własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*