Polskie siatkarki nie zagrają na Igrzyskach Olimpijskich

W ramach drugiego meczu półfinałowego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich kobiet, reprezentacja Polski zmierzyła się z ekipą z Turcji. Polskie siatkarki, po pełnym emocji spotkaniu, przegrały 2:3.

Początek pierwszej partii był dość wyrównany. Z czasem polska drużyna zaczęła znacznie odskakiwać rywalkom i wygrała 25:19. W drugim secie natomiast znacznie lepiej zaprezentowały się Turczynki, które wysoko wygrały 25:18. Trzeci set Polki rozpoczęły wysokim prowadzeniem. W połowie reprezentacja Turcji dogoniła przeciwniczki i już do końca partia toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie wygrały polskie siatkarki 25:23. W czwartej odsłonie meczu toczyła się niezwykle wyrównana walka. Polki miały kilka piłek meczowych, lecz nie wykorzystały swoich szans. Finalnie turecka drużyna wygrała 33:31, doprowadzając do tie-breaka. Turczynki w tie-breaku zagrały znacznie lepiej od naszej ekipy i to one rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść 15:11.

Polska – Turcja 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 31:33, 11:15)

Polska: Alagierska, Kąkolewska, Stysiak, Wołosz, Mędrzyk, Smarzek-Godek, Stenzel (libero) oraz Górecka, Łukasik, Kowalewska

Turcja: Ozbay, Baladin, Ismailoglu, Boz, Erdem Dundar, Gunes, Sebnem Akoz (libero) oraz Aydemir, Karakurt, Ercan

Źródło: cev.eu