Polska ma szansę zostać współorganizatorem Mistrzostw Europy 2021

Emocje po tegorocznych Mistrzostwach Europy już z opadły, ale ruszają przygotowaniach do tych rozgrywanych w 2021. Polska jest jednym z kandydatów do współorganizowania tej imprezy.

Jak na razie pewni organizowania tej prestiżowej imprezy są Czesi, Finowie oraz Estończycy. Polska miałaby być czwartym krajem, w którym rozgrywałyby się te rozgrywki.

Wiele mówiło się o tym, że to Niemcy podejmą się tego wyzwania. Gdyby to jednak Polska uzyskała zgodę, już po raz trzeci gościłaby u siebie te europejskie rozgrywki. Wcześniej miało to miejsce w 2015 roku, wspólnie z Danią, oraz w 2017, gdy Polska była jedynym organizatorem. Dodatkowo rząd z premierem Mateuszem Morawieckim całkowicie poparł pomysł, by to Polacy było gospodarzami tego widowiska. Na razie nie wiadomo, jakie miasta miałyby gościć kibiców i drużyny, jednak pod uwagę brane są takie miasta jak: Katowice, Kraków, Wrocław, Gdańsk, a także Tarnów. Lista nie jest jednak zamknięta, więc niewykluczone, że ostatecznie to zupełnie inne miasta będą tworzyć tę imprezę. Ważne jest to, że w naszym kraju byłyby rozgrywane mecze grupy eliminacyjnej, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, a co najważniejsze finał.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*