Polki ponownie lepsze od Szwajcarek

W Łodzi rozegrano dziś ostatni mecz reprezentacyjny w tym sezonie. Polska pokonała reprezentację Szwajcarii 3:0. W dodatkowym secie lepsze były Helwetki, które wygrały go 21:25.

Początek meczu był bardzo wyrównany (4:4). Po autowym ataku Stencel Szwajcaria prowadziła 6:8, a po kolejnym błędzie w ataku nawet 6:9. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Maeder (7:11). Po dotknięciu siatki przez Polki strata wynosiła już pięć oczek (9:14). Po świetnych serwisach Centki Biało-Czerwone odrobiły straty (15:15). Kontrę wykorzystała Fedusio (18:16). Następnie popisała się ona genialną zagrywką, która dała od razu punkt (21:18). Po błędzie w ataku Kunzler oraz kolejnym punkcie zza linii dziewiątego metra Fedusio było 24:18. Set dla Polski 25:19.

Drugi set zaczął się od błędu Drużkowskiej w ataku (1:3). Kontrę wykorzystała Storck (2:5). Blokiem popisała się Fedusio (5:6), a potem świetnie zaserwowała (8:7). Po błędzie rzuconej piłki Polki prowadziły 11:8, a dalej punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Stencel (12:8). Potem toczyła się wyrównana gra (17:14, 19:15). Polki popisały się potrójnym blokiem (20:15). Następnie ponownie groźnie serwowała Stencel (22:15). Podopieczne Jacka Nawrockiego spokojnie dokończyły partię (25:18).

Trzecia partia zaczęła się dobrze dla Polek. Po blokach Góreckiej i Centki było 4:0. Następnie świetnie w polu serwisowym spisała się Górecka (8:2). Potem trwała wyrównana walka (11:5). Po błędach naszych siatkarek w ataku przewaga stopniała do trzech oczek (12:9). Dobrymi zagrywkami popisała się Stencel, dzięki czemu Polki ponownie odskoczyły rywalkom (16:9). Zza dziewiątego metra punkt zdobyła Fedusio (18:11), jednak potem została zablokowana (20:15). W końcówce Szwajcarki odrobiły część strat, jednak nie udało im się zniwelować jej całkowicie. Seta zakończyła Grabka punktową zagrywką (25:22).

Początek dodatkowej partii był bardzo wyrównany (3:3, 5:5). Potem pojawiły się błędy w przyjęciu, Górecka zaatakowała w aut (5:8). Dalej została ona zablokowana (7:10). Kontratak wykorzystała Damaske (10:11). Piłkę przechodzącą skończyły Szwajcarki (12:14), a następnie Eiholzer zdobyła punkt po kontrataku (14:17). Obie drużyny popsuły kilka zagrywek (18:22)Wassner skutecznie skończyła drugą piłkę (18:23). Górecka wykorzystała przechodzącą piłkę (20:23). Szwajcarki obroniły jednak seta (21:25).

Polska – Szwajcaria 3:1 (25:19, 25:18, 25:22, dodatkowy set 21:25)

Polska: Stencel, Centka, Fedusio, Grabka, Damaske, Drużkowska, Jagla oraz Stenzel, Twardowska, Łazowska, Górecka.

Szwajcaria: Sulser, Wieland, Storck, Kuenzler, Maeder, Zurlinden, Engel oraz Wassner, Perkovac, Eiholzer.

Autor: Kacper Wojciechowski
Zdjęcia: PZPS / Piotr Sumara