Polki pokonały Szwajcarki po pięciosetowym boju

W dzisiejszym spotkaniu w Łodzi zagrały reprezentacja Polski z drużyną Szwajcarii. Po ciężkim meczu podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały Szwajcarki 3:2. Nasza reprezentacja zagrała bez podstawowych zawodniczek.

Na początku seta Szwajcarki szybko uzyskały przewagę kilku punktów. Po błędzie dotknięcia siatki przez Polki oraz wykorzystanej kontrze przez Storck, Szwajcaria prowadziła 5:2. W aut piłkę posłała Zurlinder (5:5). Po kolejnym kontrataku było 5:7. Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Maeder (7:12). W przyjęciu pomyliła się Stenzel (9:15). Zablokowana została Fedusio (11:18). Podwójnym blokiem popisały się Szwajcarki (11:20). Kontratak wykorzystała Fedusio (13:20). Po błędach w ataku Góreckiej, Szwajcaria prowadziła 14:24. W końcówce dobre zagrywki Damaske pozwoliły odrobić część strat. Set zakończył się wynikiem 17:25.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla Polek. Punkt z zagrywki zdobyła Grabka, a kontrę wykorzystała Twardowska (4:1). Niestety, Polki nadal miały ogromne problemy z kończeniem pierwszej akcji, z czego skrzętnie korzystały Szwajcarki. Po nieudanych atakach Góreckiej było 7:7. Zablokowana została Stencel (7:10). Ponownie w aut uderzyła Górecka i było już 7:13, Szwajcaria zdobyła siedem punktów z rzędu. Dalej utrzymywała się wyrównana gra. W aut piłkę posłała Wieland (14:18). W siatkę uderzyła Zurlinden (16:19). W ostatniej części partii gra punkt za punkt obu zespołów, co oznaczało 21:25 i zwycięstwo Szwajcarek w drugim secie.

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany (4:4). Błąd podwójnego odbicia popełniła Drużkowska (5:8). Kontrę wykorzystała Drużkowska (9:10). Wieland skończyła kontrę, atakując po bloku w aut (12:14). Po kontrataku Twardowskiej był remis 14:14. Polki wyszły na prowadzenie po świetnej zagrywce Grabki (17:16). Niestety, problemy w przyjęciu Polek doprowadziły do wyniku 17:18, a po błędzie w ataku Góreckiej było nawet 18:20. Dalej fantastycznie w polu serwisowym spisała się Świrad. Dzięki jej zagrywkom Polska zdobyła sześć punktów z rzędu (24:20). Ponownie problemy w przyjęciu dały Szwajcarkom trzy punkty, ale seta udało się podopiecznym Jacka Nawrockiego wygrać 25:20.

Czwarty set zaczął się od pewnych ataków Drużkowskiej (4:2). Kontratak wykorzystała Kuenzler i był remis 7:7. Twardowska uderzyła w aut, a kontrę skończyła Storck (7:10). Perkovac obiła podwójny blok (8:11). Wtedy aż dwanaście punktów z rzędu zdobyły Polki. Świetnie w polu serwisowym spisała się Twardowska, kontry wykorzystywała pewnie Drużkowska (20:11). Końcówka była bez większej historii, czwarty set dla Polek 25:16.

Tie-break rozpoczął się lepiej dla Polek, Twardowska wykorzystała kontratak (2:0). Zablokowana została Świrad oraz Drużkowska 3:4. Daleko w aut uderzyła Wieland (5:4). Pomyliła się również Storck (7:5). Świetną kombinacją popisały się Fedusio z Centką, gdzie zamarkowały atak z drugiej piłki, a Fedusio zamiast ataku wystawiła piłkę do Centki (8:6). Kontry wykorzystały Twardowska oraz Damaske (12:8). Mecz zakończył się atakiem w aut Szwajcarek (15:10). Polska pokonała drużynę szwajcarską 3:2.

Polska – Szwajcaria 3:2 (17:25, 21:25, 25:20, 25:16, 15:10)

Polska: Stencel, Centka, Fedusio, Grabka, Drużkowska, Górecka, Stenzel oraz Twardowska, Damaske, Świrad, Łazowska.

Szwajcaria: Sulser, Wieland, Storck, Kuenzler, Maeder, Zurlinden, Engel oraz Perkovac, Wassner, Eiholzer.

Autor: Kacper Wojciechowski