Polacy ponownie lepsi od Niemców

Drugi dzień zmagań w Zielonej Górze zakończył się równie szczęśliwie, co wczorajszy. Polacy ponownie pokonali reprezentację Niemiec. Tym razem udało im się wygrać trzy na cztery sety. Już w niedzielę nasi siatkarze zmierzą się z Estonią podczas meczów sparingowych w Łodzi. 

Niemcy rozpoczęli od mocnej zagrywki i skutecznej kontry. Nowakowski huknął z przechodzącej piłki. Huber zepsuł zagrywkę. Komenda z Nowakowskim ustawili szczelny blok. Śliwka zagrał sprytnie z lewego skrzydła. Reichert wykorzystał słabą akcję Polaków 6:5. Nowakowski zmieścił się w boisku ze swoim atakiem. Weber zagrał zagrał z drugiej linii. Śliwka nie poradził sobie z sytuacyjną piłką. Tille nie trafił z zagrywką w boisko. Muzaj zagrał skutecznie z prawego skrzydła. Śliwka zagrał skutecznego pip’ea. Chwilę później przyjmujący skorzystał z kiwki i tym samym doprowadził do remisu 13:13. Bednorz zepsuł zagrywkę. Śliwka zagrał agresywnie na skrzydle. Schott nie trafił w boisko. Długą akcję wygrali Polacy. Nasi rywale wpadli w siatkę 17:15. Brehme przekroczył linię 9. metra przy zagrywce. Reichert zagrał skutecznie ze skrzydła, a Brehme ze środka. Niemcy wpadli po raz kolejny w siatkę. Rywale szybko doprowadzili do remisu po 24. Blok Bednorza zakończył pierwszą partię. 

 

Polacy dobrze rozpoczęli drugą partię 2:0. Szybko wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie 7:3. Reichert nie zdołał przebić piłki na polską stronę. Fromm zagrał skutecznie z prawego skrzydła. Nowakowski posłał piłkę w aut. Po chwili doskonale się zrehabilitował 10:5. Śliwka zagrał bardzo odważnie z drugiej piłki. Reichert nie trafił po prostej ze skrzydła. Piłka zahaczyła o antenkę. Maase zagrał wysoko ponad rękoma Polaków, ale nadal to nasi siatkarze prowadzili aż ośmioma punktami 15:7. Muzaj znalazł dziurę w bloku naszych przeciwników. Maase po raz kolejny zaskoczył Polaków. Długą akcje wygrali Polacy, a dokładnie Śliwka, który wybrał bardzo techniczne zagranie 20:11. Nowakowski nie przebił zagrywki na drugą stronę. Maase próbował ratować sytuację swojej drużyny i wziął na swoje barki ciężar gry całej drużyny. Bednorz ustawił szczelny blok, a Śliwka nie przebił się zagrywką na drugą stronę. Niemiecka ekipa zagrał skutecznie ze środka, ale to Polacy mieli piłkę setową. Ostatecznie set zakończył się wygraną Polaków po potężnym ataku z szóstej strefy w wykonaniu Śliwki.

Nowakowski zaczął ze środka. Z lewego skrzydła skutecznie zagrał Szalpuk. Po chwili wykorzystał także przechodzącą piłkę. Konarski pomylił się na zagrywce. Jednak zrehabilitował się udanym atakiem z prawego skrzydła. Kubiak skończył trudną piłkę. Hirsz skutecznie i mocno zagrał z prawego skrzydła 9:7. Nowakowski zdobył punkt ze środka. Karlitzek ograł Polaków. Krick skończył krótką. Konarski został zablokowany i Niemcy wyszli na prowadzenie 14:15. Nowakowski ustawił szczelny blok. Łomacz posłał trudną zagrywkę, z którą nie poradzili sobie nasi przeciwnicy. Hirsch obił polski mur. Konarski zagrał bardzo technicznie. Wykorzystał dłonie Hirsza do zdobycia punktu. Krick nadział się na blok w wykonaniu Kłosa. Niemcy odpłacili się tym samym i zablokowali Szalpuka. Pewnie ze środka zaprezentował się Kłos. Kubiak zdołał przełamać potrójny blok rywali. Nasz kapitan zakończył trzecią partię. 

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej gry. Nowakowski przebił się na drugą stronę. Kłos zagrał skutecznie ze środka. Karlitzek wykręcił piłkę na lewym skrzydle 4:4. Hirsz zagrał skutecznie z prawego skrzydła. Sędzia odgwizdał Niemcom błąd przełożenia rąk. Kubiak kiwnął tuż za blok. Szalpuk zepsuł zagrywkę. Kubiak wypchnął piłkę po niemieckim bloku. Niemieccy siatkarze także pokusili się o kiwkę i zdobyli ósmy punkt. Zimmermann nie trafił z zagrywką w boisko. Krage zagrał skutecznie ze środka. Karlitzek zagrał po antence 13:11. Kubiak zagrał z drugiej linii, niestety nieskutecznie. Mimo ogromnej woli walki Polakom nie udało się obronić piłki. Naszym siatkarzom w końcu udało się skończyć atak i doprowadzili do remisu 18:18. Konarski obił ręce blokujących. Hirsz został zablokowany przez Konarskiego i Nowakowskiego. Kubiak skończył akcję. Końcówka okazała się być niezwykle zacięta 24:24. Niestety na sam koniec Konarski nadział się na blok i tym samym Niemcy wygrali ostatni set. 

Polska – Niemcy 3:0 (26:24, 25:16, 25:21, czwarty set 25:27)

Polska: Komenda, Muzaj, Bednorz, Śliwka, Nowakowski, Huber, Zatorski (libero) oraz Kubiak, Szalpuk, Konarski, Łomacz, Nowakowski, Kłos, Wojtaszek (libero)

Niemcy: Tille, Weber, Fromm, Reichert, Brehme, Boehme, Stohr (libero) oraz Karlitzek, Zimmermann, Hirsch, Krick, Krage, Schott, Maase, Zenger (libero)

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna
Foto: Polska Siatkówka/Piotr Sumara

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*