Podziękowania dla Bąkiewicza i starcie rewanżowe

Jednym z meczów XXII kolejki PlusLigi będzie spotkanie rewanżowe PGE Skry Bełchatów i Akademików z Częstochowy. Dzisiejsi goście, który stracili już szansę gry w fazie play-off, pragną sprawić podobną niespodziankę, co w zeszłym sezonie.

Mowa o meczu, w którym częstochowianie przyjechali do Bełchatowa skazani na przegraną, jednak udało im się wygrać w pięciu setach. Ta porażka musiała być bolesna dla gospodarzy, gdyż zajęli oni wówczas piąte miejsce w fazie zasadniczej i decydujący mecz pierwszej rundy play-off z Asseco Resovią Rzeszów grali na boisku rywala.

Aktualnie bełchatowianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli, jednak ich przewaga nad drugimi Mistrzami Polski wynosi zaledwie punkt, a dodatkowo mają rozegrany mecz więcej. Ich dzisiejsi przeciwnicy plasują się na jedenastej lokacie. Przewagą podopiecznych Marka Kardosa może być fakt, iż siatkarze spod Jasnej Góry znacznie lepiej spisują się w meczach wyjazdowych.

Środowy mecz będzie dobrą okazją do złożenia podziękowań zawodnikowi, który przez wiele lat był związany z oboma klubami. Mowa o siatkarzu Michale Bąkiewiczu, który z powodów zdrowotynych musiał zawiesić swoją karierę. Dzisiejszego wieczoru będzie on obecny na trybunach bełchatowskiego obiektu, a przed rozpoczęciem spotkania odbędzie się specjalna uroczystość na jego cześć.

PGE Skra Bełchatów – AZS Częstochowa
19.02.2014r., godzina 18:00

Autor: Anna Marciniak
Źródło: Opracowanie własne na podstawie azsczestochowa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*