Podsumowanie XIII kolejki Młodej Ligi

W ten weekend drużyny Młodej Ligi rozgrywały ostatnią kolejkę w roku 2013. Zespoły mają już za sobą trzynaście odsłon, co oznacza, że są na półmetku rozgrywek.

Jako pierwsi tę kolejkę rozpoczęli zawodnicy SMS PZPS Spała, którzy grali z Lotosem Trefl Gdańsk. Gospodarze (jak przystało na lidera rozgrywek) nie zawiedli i zwyciężyli w trzech, krótkich setach (25:17, 25:17, 25:22). Tym samym podopieczni Jacka Nawrockiego tylko przypieczętowali pierwszą pozycję w tabeli Młodej Ligi. MVP: Paweł Gryc.

Jastrzębski Węgiel grał z PGE Skrą Bełchatów. Ten mecz był bliźniaczo podobny do poprzedniego. Gospodarze dyktowali warunki gry, którym nie sprostali bełchatowianie. W konsekwencji podopieczni Leszka Dejewskiego zakończyli to spotkanie w trzech setach (25:21, 25:18, 25:14). Nagrodę MVP otrzymał Michał Szmajduch.

W Olsztynie doszło do derbów akademickich. Indykpol AZS mierzył się z CS PSP AZS Częstochowa. To kolejny pojedynek, który zakończył się rezultatem 3:0 (25:21, 25:23, 32:30) dla gospodarzy. Jednak w tym przypadku nie był to mecz jednostronny. Akademicy z Olsztyna musieli się nieźle natrudzić, żeby zwyciężyć w tym spotkaniu. Widać to zwłaszcza po wyniku z trzeciego seta. Ostatecznie punkty zostają na Mazurach. MVP: Patryk Napiórkowski.

Asseco Resovia Rzeszów wybrała się do Radomia, by tam zagrać z ekipą RCS Czarni. Goście byli uznawani za faworyta i wydawało się, że jadą po pewne trzy punkty. Ale gospodarze wcale nie zamierzali ustępować. I słusznie, bowiem spotkanie zakończyło się niespodzianką. Drużyna Czarnych zwyciężyła 3:1 (28:30, 25:16, 25:20, 25:20), tym samym przerywając serię meczów Resovii bez porażki. Statuetkę MVP otrzymał Łukasz Zugaj.

BBTS Bielsko-Biała we własnej hali podejmował ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Był to naprawdę wyrównany pojedynek, który rozstrzygnął się dopiero w tiebreaku. W ostatniej partii również nie brakowało emocji. Ostatecznie, po zaciętym boju lepsi okazali się bielszczanie 3:2 (25:22, 21:25, 20:25, 25:20, 16:14). Nagroda MVP trafiła w ręce Bartosza Bućko, który był najskuteczniejszym siatkarzem wśród gospodarzy (zdobył 27 punktów).

Ostatni mecz również został rozegrany między zespołami akademickimi: AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce grał z AZS Politechniką Warszawską. To jedyne spotkanie w tej odsłonie sezonu, w którym zwyciężyli goście. Po zaciętym boju górą okazali się akademicy z Warszawy, którzy wygrali 3:2 (21:25, 25:13, 25:22, 21:25, 15:13). MVP: Mateusz Majcherek.

W tej kolejce pauzowała drużyna Transferu Bydgoszcz.

Tabela na półmetku fazy zasadniczej (liczba w nawiasie oznacza ilość rozegranych meczów):