Podsumowanie IV kolejki Serie A

Zapraszam na krótkie podsumowanie IV kolejki Serie A.

Diatec Trentino- Cucine Lube Banca Marche Macerata

Mecz na szczycie rozpoczął się na korzyść podopiecznych Giulianiego. Dość pewnie wygrali 25:16. W drugim secie role się odwróciły i to właśnie siatkarze Trentino wygrali 25:21. Kolejne dwa sety na korzyść drużyny z Marche. Cały mecz zakończył się 1:3 (16:25, 25:21, 26:28, 19:25). Świetne spotkanie rozegrał przyjmujący Lube- Jiri Kovar, który został MVP. Zdobył 17 punktów przy 58% skuteczności ataku. Przyjmujący równie dobrze pracował na przyjęciu (61%/42%). W drużynie Giulianiego należy również pochwalić rozgrywającego- Michała Baranowicza. W drużynie gospodarzy najlepiej punktującym okazał się Bułgar- Tsvetan Sokolov (15pkt).

Copra Elior Piacenza- CMC Ravenna

Gospodarze w trzech setach (25:19, 25:17, 25:23) pokonali CMC Ravenne. Nagorda MVP spotkania została przyznana młodemu atakującemu Piacenzy, który zdobył najwięcej punktów w drużynie-19 ze świetną skutecznością ataku, aż 78%. 14 punktów zdobył bezpośrednio atakiem, 2 blokiem, a 3 zagrywką. W drużynie gości najlepiej punktującym ponownie Klemen Cebulj (13pkt). Piacenza tą wygraną zapewniła sobie 2 miejsce w tabeli.

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia- Andreoli Latina

Gospodarze po ostatniej przegranej wczoraj pewnie pokonali siatkarzy Latiny (25:16, 25:21, 25:22). Trudny start siatkarzy Latiny, po 3 meczach nie mają na swoim koncie ani jednego punkty, co gorsze ani jednego wygranego seta. MVP meczu zostało przyznane argentyńskiemu środkowemu, który zdobył 12 punktów. Najlepiej punktującym po drugiej stronie siatki okazał się Dimitrios.

Altotevere Città di Castello- Casa Modena

Tym razem silniejsi okazali się gospodarze, który wygrali 3:2 (23:25, 20:25, 26:24, 25:22, 15:8). Świetne spotkanie rozegrał Christian Fromm, który zasłużenie zdobył statuetkę MVP. Zdobył 30 punktów, 1 zagrywką, 3 blokiem. W Modenie najlepiej punktującym okazał się polski atakujący- Zbigniew Bartman.

Calzedonia Verona- Sir Safety Perugia

Perugia ponownie zwycięska w tie-breaku. Nagroda MVP została przyznana zdobywcy 26 punktów- Aleksandar Atanasijevic. Równie dobre spotkanie rozegrał serbski przyjmujący Nemanja Petric. W drużynie gospodarzy najlepiej punktującym był Mitja Gasparini, który aż 6 punktów blokiem i 5 zagrywką oraz Adam White (19pkt).

Exprivia Molfetta- Bre Lannutti Cuneo

Jak widać siatkarze Molfetty otrząsnęli się po ostatniej przegranej z mistrzem Włoch i pewnie pokonali podopiecznych trenera Roberto Piazzy (25:19, 25:20, 25:21). MVP meczu został wybrany Giulio Sabbi, który zdobył 20 punktów przy 67% w ataku. Najlepiej punktującym w drużynie Cuneo był Antonin Rouzier– 16 punktów.

Autor: Alina Kozub
Źródło: Opracowanie własne na podstawie legavolley.it