PlusLiga: Zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przed własną publicznością

W ramach 12. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzyła się na własnym terenie z BKS Visłą Bydgoszcz. Faworytami tego spotkania byli podopieczni Nikoli Grbicia. Aktualni Mistrzowie Polski nie zawiedli i wygrywając 3:0 awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia gospodarzy. Po błędzie dotknięcia siatki przez Sterna ZAKSA prowadziła już 5:1. Obie drużyny popełniały liczne błędy. BKS zdołał zmniejszyć przewagę rywali. Przy stanie 17:16 dla gospodarzy Nikola Grbić poprosił o czas. Przyniosło to efekty i skuteczny atak Śliwki zapewnił drużynie z Kędzierzyna-Koźla 18 punkt. Autowy atak Kalembka zapewnił ZAKSIE piłkę setową. Premierowego seta zakończył Kamil Semeniuk.

Drugiego seta z przytupem rozpoczął zespół z Bydgoszczy. Po ataku Sterna prowadzili 4:0. ZAKSA jednak szybko wróciła do gry doprowadzając do remisu 4:4. Drużyny co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. 10 punkt dla ZAKSY zdobył Toniutti i na tablicy wyników ponownie widniał remis. Seria punktów Arpada Baroti w końcówce zapewniła gospodarzom zwycięstwo (25:20).

Trzecią partię od dobrego ataku rozpoczęła ZAKSA. W początkowej fazie obie drużyny prezentowały podobny poziom (2:2, 7:7). Skutecznym blokiem drużyna z Kędzierzyna-Koźla zdobyła 14 punkt. Po udanym ataku Śliwki na tablicy widniał wynik 19:16. W końcowej fazie bydgoszczanie próbowali gonić. Zmniejszyli przewagę gospodarzy do dwóch punktów (21:19). Było jednak za późno. Mecz zakończył błąd techniczny drużyny z Bydgoszczy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Stępień, Śliwka, Wiśniewski, Baroti, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) oraz Rejno.

BKS Visła Bydgoszcz: Kalembka, Stern, Gryc, Woch, Lipiński, Peszko, Szymura (libero) oraz Quiroga, Gałązka.

Autor:Alicja Rejowska
Źródło: Opracowanie własne