PlusLiga: Wygrana Cuprum Lubin na własnym terenie

W granym awansem meczu 21. kolejki zmierzyły się drużyny Cuprum Lubin oraz Ślepska Malow Suwałki. W pierwszej części sezonu, w meczu tych drużyn górą byli lubinianie, którzy wygrali w Suwałkach 3:0. W dzisiejszym meczu również okazali się lepsi wygrywając 3:1.

Gospodarze już na początku seta wypracowali sobie dwupunktową przewagę (2:0, 3:1), ale po skutecznym bloku Szerszenia doszło do wyrównania po 5. Równa gra nie trwała jednak długo, ponieważ lubinianie ponownie wyszli na prowadzenie (11:8). Gdy przewaga osiągnęła cztery punkty (13:9) trener Kowal poprosił o czas. Po nim jednak, strata jego zespołu wciąż rosła (15:9, 17:11, 20:14). W końcówce, gościom udało się zniwelować stratę do trzech punktów (22:19). Nie rozproszyło to jednak zawodników z Lubina, którzy wygrali seta 25:21.

Druga partia miała podobny przebieg do poprzedniej. Gospodarze wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie (4:2, 6:4), które szybko stracili (7:7). W tym secie wyrównana gra również nie trwała długo, ale tym razem to goście z Suwałk wyszli na prowadzenie (7:9, 9:14). W środkowej fazie seta, strata lubinian wynosiła sześć punktów (10:16), a trener Fronckowiak poprosił o czas. Po nim, prowadzenie Ślepska nie było mniejsze niż cztery punkty (14:18, 17:22). Seta, asem serwisowym, zakończył Nicolas Szerszeń.

Po wyrównanej pierwszej części trzeciego seta (3:3, 4:4, 8:8, 10:10, 12:12), Cuprum wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (15:13). Szybko jednak doszło do ponownego remisu po 15, a gra dalej toczyła się punkt za punkt (17:17, 19:19). Po nieudanej akcji Ślepska (21:20) trener Kowal poprosił o przerwę, po której Cuprum wykonał skuteczny blok i wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (22:20). Set zakończył się po błędzie na siatce Kevina Klinkenberga.

Czwarty set rozpoczął się od gry punkt za punkt (4:4, 5:5). Lubinianom udało się wyjść na chwilowe, dwupunktowe prowadzenie (8:6), ale szybko doszło do ponownego wyrównania (9:9, 11:11, 13:13). Gdy zawodnicy z Lubina osiągnęli dwupunktową przewagę (16:14) trener Kowal poprosił o czas. Po nim, skuteczna zagrywka Gorzkiewicza pozwoliła gospodarzom powiększyć prowadzenie do czterech punktów (18:14). W końcówce, strata zawodników z Suwałk wynosiła sześć punktów (24:18). Skuteczny atak ze środka Smolińskiego zakończył seta oraz całe spotkanie.

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:19)

Cuprum Lubin: Lipiński, Ziobrowski, Dvoranem, Smoliński, Tavares, Sacharewicz, Gruszczyński (l) oraz Biegun, Domagała, Gorzkiewicz

Ślepsk Malow Suwałki: Siek, Klinkenberg, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Gonciarz, Filipowicz (l) oraz Szwaradzki, Sapiński, Tuaniga, Skrzypkowski

MVP: Damian Domagała

Autor: Małgorzata Bieńkowska