PlusLiga: Warszawianie okazali się lepsi w starciu z Będzinem

Warszawianie pokonali zespół z Będzina już w czterech partiach. Jedynie w jednym secie na chwilę stracili kontrolę i padł on łupem ekipy ze Śląska. Dzięki temu VERVA Warszawa Orlen Paliwa dopisała do swojego konta trzy punkty.

Mecz rozpoczął się od podwójnego bloku na Farynie. Sobański za to nie zmieścił się w boisku ze swoim atakiem. Santana bez problemu obił ręce swoich kolegów z przeciwnej drużyny. Będzinianie zepsuli swoją zagrywkę, a goście dotknęli siatki. Superlak posłał piłkę prosto w siatkę. Sobański dodał od siebie asa serwisowego 10:10. Faryna udanie zakończył trudną akcję. Gawryszewski zagrał ostro ze środka, po chwili perfekcyjnie ustawił się i zablokował Wronę. Sobański tym razem wybrał atak z szóstej strefy, a Wrona tradycyjnie ze środka. Superlak perfekcyjnie zagrał z prawego skrzydła. Szalpuk za to zepsuł swój serwis. Gawryszewski także poszedł w jego ślady. Sobański zagrał mocno po prostej, a Kwolek obił ręce blokujących będzinian. Santana przekroczył linię trzeciego metra, Sobański za to ominął podwójny blok i zdobył punkt 19:20. Santana najpierw został ustrzelony przez Kwolka, a następnie zatrzymany blokiem. Autowy serwis Kalembki zakończył seta. 

Faryna posłał piłkę w aut, po chwili jednak zrehabilitował się i przedarł się przez blok. Kwolek posłał za to dwa asy serwisowe. Kalembka także popisał się w tym elemencie. Faryna sprytnie wykorzystał ręce przeciwników do zdobycia punktu. Sobański za to technicznie zagrał z lewego skrzydła. Superlak przekroczył za to linię trzeciego metra. Szalpuk zagrał mocno z drugiej linii, a Nowakowski zablokował Kalembkę. Kwolek okazał się bezbłędny na prawym skrzydle. Santana za to zagrał skutecznie po skosie. Szalpuk zdecydował się zaatakować z drugiej piłki. Santana za to po prostej. Sobański wyszedł obronną ręką z trudnej piłki 12:18. Bobrowski nie trafił z zagrywką w boisko. Schmidt okazał się skuteczny na środku. Superlak zagrał mocno z prawej strony. Blok Nowakowskiego zakończył tę partię 14:25. 

Trzeciego seta także rozpoczął Faryna. Kwolek pewnie ominął blok, a z przechodzącej piłki zagrał Faryna. Sobański posłał asa serwisowego. Nowakowski oraz Schmidt pewnie zagrali ze środka. Santana rozstrzygnął na korzyść swojego zespołu długą akcję. Faryna za to fatalnie przestrzelił 11:9. Sobański z trudem, ale zmieścił się w boisku. Santana został zablokowany przez potrójny blok. Nowakowski posłał asa serwisowego. Szalpuk posłał piłkę daleko w aut. W siatkę zagrał Superlak 20:17. Rywale także pomylili się w tym elemencie. Kwolek nie zmieścił się z atakiem w boisku, chwilę później został zablokowany. Król zagrał po skosie. Ostatecznie to Sobański zakończył tę partię. 

Czwarty set rozpoczął się od długiej akcji. Santana zagrał za to z szóstej strefy. Superlak wykorzystał ręce blokujących do zdobycia punktu. Kwolek mocno huknął ze skrzydła. Santana wygrał długą wymianę. Wrona zerwał atak. Schmidt zagrał ze środka. Kwolek posłał piłkę w aut. Superlak posłał asa serwisowego 9:13. Gawryszewski za drugim razem zagrał ze środka. Santana zagrał po skosie. W siatkę zagrał Santana 13:16. Sobański obił potrójny blok. Kalembka zepsuł serwis. Schmidt ponownie skutecznie ze środka. Kwolek posłał asa serwisowego, ale za to pomylił się w ataku. Sobański posłał asa serwisowego, ale po czasie już się pomylił. Superlak zagrał po skosie. Faryna kiwnął za blok 19:21. Santana zagrał po skosie. Kalembka zablokował Wronę. Superlak nie mógł pomylić się na czystej siatce. Sobański został zablokowany i tym samym całe spotkanie wygrała ekipa z Warszawy.

MKS Będzin – VERVA Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (20:25, 14:25, 25:20, 24:26)

MKS Będzin: Sobański, Kalembka, Gawryszewski, Veloso, Faryna, Santana, Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Bobrowski, Schmidt, Godlewski

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Kwolek, Trinidad de Haro, Wrona, Nowakowski, Superlak, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Król, Kozłowski

MVP: 
Piotr Nowakowski 

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*