PlusLiga: Walka na Podpromiu rozstrzygnęła się na korzyść gospodarzy

Mecz na Podpromiu okazał się bardzo ciekawym widowiskiem z mnóstwem zaciętej gry. Spotkanie trwało prawie 3 godziny i skończyło się tie-breakiem. Minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Asseco Resovi Rzeszów.

Mecz rozpoczął się od mocnego ataku Wlazłego. Cebulj za to zaserwował w siatkę. Lipiński kiwnął w puste pole. Drzyzga posłał asa serwisowego. Ze środka zagrał Jendryk. Wlazły na skrzydle był nie do zatrzymania. Buszek wypchnął piłkę blok-antenka. Zagrywka Drzyzgi tym razem wylądowała poza boiskiem. Również Mordyl nie popisał się w tym elemencie. Reichert został zatrzymany przez gospodarzy. Wlazły zaatakował w aut i nie zahaczył o blok. Buszek nie poradził sobie z atakiem z lewego skrzydła. Piłka wylądowała w siatce. Jendryk wpadł w siatkę. Ze środka zagrał skutecznie Mordyl 21:17. Tammemaa także skorzystał z takiego zagrania. Ze skrzydła zagrał Wlazły. Rzeszowianie pogubili się w grze i stracili punkt. Seta zakończył Tammemaa atakiem ze środka. 

Cebulj rozpoczął od ataku zza linii 3. metra. Wlazły bez problemu poradził sobie z blokiem rywali. Po chwili dodał od siebie jeszcze asa serwisowego. Na środku szalał Mordyl. Zagrywkę zepsuł Lipiński. Wlazły został efektownie zablokowany 6:6. Drzyzga kiwnął z drugiej linii. Janusz zepsuł swój serwis. Reichert posłał asa serwisowego. Buszek wykorzystał przechodzącą piłkę. Butryn nie miał szans na wygranie z blokiem. Po chwili jednak odbił sobie asem serwisowym. Lipiński zagrał skutecznie z szóstej strefy. Butryn bez problemu poradził sobie z podwójnym blokiem. Crer nie poradził sobie z przechodzącą piłką 18:17. Drzyzga zaserwował mocno, ale w aut. Cebulj zagrał skutecznie z szóstej strefy. Wlazły wykorzystał ręce blokujących do zdobycia punktu. Butryn zagrał mocno po skosie. Trefl Gdańsk zakończył seta asem serwisowym Janusza. 

Cebulj zagrał mocno po skosie. Mordyl wypchnął piłkę po bloku. Rzeszowianie posłali piłkę w sam narożnik boiska 5:4. Lipiński został ustrzelony. Reichert został efektownie zablokowany. Rzeszowianie posłali asa serwisowego. Wlazły nadział się na szczelny blok. Piłka po serwisie Wlazłego zatańczyła na siatce i spadła po stronie rywali 11:9. Cebulj wybrał zagranie po prostej i tym samym ominął gdański blok. Po chwili jednak nie poradził sobie z potrójnym blokiem. Drzyzga efektownie kiwnął. Reichrt wygrał przepychankę na siatce. Lipiński posłał piłkę poza boisko. Goście zepsuli serwis. Lipiński posłał asa serwisowego 21:21. Butryn za to zepsuł swoją zagrywkę. Trzecią partię wygrali rzeszowianie, Lipiński bowiem zaatakował prosto w siatkę. 

Gdańszczanie rozpoczęli od dwóch udanych ataków. Butryn nie popisał się w polu serwisowym. Wlazły zaskoczył rywali swoim technicznym zagraniem. Po chwili jednak został zablokowany. Cebulj bez problemu zagrał z szóstej strefy. Butryn zagrał po antence 4:8. Buszek zaserwował w siatkę. Ze środka zagrał Krulicki. Lipiński agresywnie kiwnął ponad blokiem. Wlazły wykorzystał ręce Woickiego do zdobycia punktu. Woicki pomylił się także w polu serwisowym. Butryn za to nie trafił z atakiem w boisko. Cebulj nie poradził sobie z wysoką piłką, gdańszczanie skutecznie go zablokowali 16:21. Tammemaa pomylił się w ataku i posłał piłkę w aut, czym doprowadził do tie-breaka. 

Ekipa z Gdańska rozpoczęła od nieudanej zagrywki. Wlazły nadział się na blok rywali. Na dodatek Lipiński dotknął siatki 3:0. Butryn efektownie obił ręce przeciwnikom. Lipiński skutecznie wykorzystał kontrę. Wlazły nie trafił z atakiem w boisko. Butryn wypchnął piłkę po bloku. Mordyl za to posłał asa serwisowego, doprowadzając do remisu 7:7. Reichert zagrał po rękach Butryna. Jendryk zapunktował ze środka. Reichert zepsuł swój serwis. Rzeszowianie zablokowali Lipińskiego. Butryn za to zepsuł serwis 12:12. Lipiński zagrał w siatkę. Jendryk kiwnął w sam środek boiska. Reichert zagrał z lewej strony. Mecz zakończył się skutecznym serwisem Buszka.

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:2 (25:20, 29:31, 26:24, 17:25, 17:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Butryn, Tammemaa, Buszek, Cebulj, Drzyzga, Jendryk, Mariański (libero) oraz Hain, Krulicki

Trefl Gdańśk: Reichert, Wlazły, Mordyl, Crer, Lipiński, Janusz, Olenderek (libero) oraz Sasak, Kozub, Urbanowicz, Pietruczuk,

MVP: Timo Tammemaa

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*