PlusLiga: VERVA Warszawa Orlen Paliwa zwyciężyła w czterosetowym pojedynku

VERVA Warszawa Orlen Paliwo zmierzyła się na własnym terenie z drużyną GKS Katowice. Po czterosetowym pojedynku ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze. 

Spotkanie od udanego ataku rozpoczął Jarosz (1:0). Szymański pewnie uderzył i katowiczanie powiększyli przewagę do dwóch oczek (5:3). Blok Nowakowskiego doprowadził do remisu 7:7. Mocny atak Ziobrowskiego doprowadził do kolejnego remisu 12:12. Kwasowski dotknął antenki w bloku i zamiast dwupunktowej przewagi na tablicy wyników pojawił się remis 16:16. As serwisowy Jarosza sprawił, że przewaga gości wzrosła do trzech punktów (21:18). Szalpuka zatrzymał pojedynczy blok Kohuta (23:19). Szalpuk wprowadził piłkę do gry, Watten pewnie przyjął, a akcję mocnym atakiem zakończył Szymański (24:19). Premierową partię zakończyła autowa zagrywka Króla, tym samym katowiczanie zwyciężyli 25:21.

Druga partia rozpoczęła się zdecydowanym prowadzeniem zespołu z Warszawy (5:1). Potrójny blok gospodarzy zatrzymał Szymańskiego (6:1). W kolejnych akcjach sytuacja katowiczan nie poprawiła się i po ataku Kwolka przewaga VERVY wynosiła już dziewięć punktów (10:1). Szalpuk przestrzelił w polu zagrywki (14:6). Mimo chwilowej poprawy gry gości w kolejnych akcjach to  zawodnicy z Warszawy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń (20:7). Puchowski w kontrataku nabił się na potrójny blok gospodarzy (21:8). Zespół z Warszawy doprowadził pewne prowadzenie do końca i drugą odsłonę mocną zagrywką zakończył Ziobrowski 25:11.

Kiwka ze strony Nowosielskiego rozpoczęła trzecią partię (1:0). W kolejnych akcjach drużyny grały punkt za punkt (4:4, 6:6). Jarosz kiwnął i drużyna z Katowic odskoczyła rywalom na dwa punkty (11:9). Remis 13:13 pojawił się na tablicy wyników po bloku warszawskiego zespołu na Kwasowskim. Atak Wrony zapewnił gospodarzom trzypunktowe prowadzenie (17:14). Kwolek wprowadził piłkę do gry, Szymański przyjął, a następnie zaatakował nabijając się przy tym na blok rywali (21:19). Ziobrowski huknął z prawego skrzydła (23:21). Szalpuk obił palce rywali i zapewnił drużynie z Warszawy piłkę setową (24:21). Gospodarze doprowadzili trzypunktowe prowadzenie do końca wygrywając trzecią partię 25:22.

Czwartego seta dobrym atakiem rozpoczął Kwolek (1:0). Zniszczoł dopisał kolejny punkt na konto katowiczan atakiem ze środka (4:3). Długą akcję mocnym atakiem zakończył Szalpuk (6:3). Ziobrowski skończył z lewego skrzydła (7:4). Po pojedynczym bloku Nowakowskiego gospodarze objęli czteropunktowe prowadzenie (14:10). W kolejnych akcjach zespół z Warszawy powiększał przewagę (17:11, 21:14). 23 punkt dla gospodarzy zdobył Nowakowski. Puchowski uderzył zagrywką w aut i tym samym gospodarze wygrali w finałowej partii 25:16.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa – GKS Katowice 3:1 (21:25, 25:11, 25:22, 25:16)

MVP: Piotr Nowakowski

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Kwolek, Tirindad de Haro, Wrona, Ziobrowski, Nowakowski, Szalpuk, Wojtaszek, Król, Superlak, Kozłowski

GKS Katowice: Szymański, Zniszczoł, Jarosz, Nowosielski, Kohut, Kwasowski, Watten, Puchowski, Musiał, Drzazga, Ogórek, Buchowski

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*