PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa wygrała za trzy punkty

W 21. kolejce naprzeciwko siebie stanęły Asseco Resovia Rzeszów oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Zespoły te spotkały się w 8. kolejce w Warszawie, a lepsi okazali się wtedy gospodarze, którzy wygrali 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się również mecz w Rzeszowie.

Resovia już na początku wyszła na dwupunktowe prowadzenie (4:2), ale as serwisowy Kwolka doprowadził do wyrównania po 9. Jego kolejne dobre zagrywki pozwoliły VERVIE wyjść na prowadzenie (9:11), a trener Zanini był zmuszony wziąć czas. Po nim, jego drużyna ponownie doprowadziła do remisu po 12, a gra toczyła się punkt za punkt (14:14, 16:16). Błędy zawodników z Rzeszowa pozwoliły gościom wyjść na trzypunktowe prowadzenie (16:19). Gdy gospodarze zbliżyli się na jeden punkt (21:22), trener Anastasi poprosił o czas. Set zakończył się błędem na zagrywce Marechala.

Po początkowym prowadzeniu drużyny z Warszawy (1:3), Resovia doprowadziła do wyrównania po 5. Dwa bloki gospodarzy pozwoliły im wyjść na prowadzenie 8:6, które następnie powiększyli do trzech punktów (12:9). Przez chwilę, utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie drużyny z Rzeszowa (16:14), ale skuteczny atak Nowakowskiego doprowadził do remisu po 17. Gdy Asseco ponownie wyszło na prowadzenie (19:17), trener Anastasi poprosił o czas. Po nim, strata VERVY wzrosła do czterech punktów (22:18), a na boisku pojawił się Igor Grobelny. Skuteczny atak ze środka Schulza zakończył set i doprowadził do wyrównania w meczu.

Po chwilowym prowadzeniu zawodników z Warszawy na początku trzeciego seta (3:5), Resovia doprowadziła do remisu po 6. Po tym, gra toczyła się punkt za punkt (7:7, 9:9), ale dwa skuteczne ataki VERVY, pozwoliły im wrócić na dwupunktowe prowadzenie (10:12). Gdy strata Resovii wzrosła do trzech oczek (13:16), trener Zanini poprosił o czas. Po nim jednak, drużyna ze stolicy powiększyła prowadzenie do sześciu punktów (13:19). W końcówce, drużyna z Rzeszowa zbliżyła się na cztery punkty (18:22), ale skuteczny atak Grobelnego zakończył seta wygranego przez Warszawę do 20.

VERVA już na początku partii wypracowała czteropunktowe prowadzenie (3:7). Dobre ataki Schulza pozwoliły Resovii zbliżyć się na jeden punkt (11:12), ale wicemistrzom Polski szybko udało się wrócić na wysokie prowadzenie (13:17). Po czasie na żądanie trenera gospodarzy, strata jego zespołu wzrosła (13:20). Tak wysokie prowadzenie gości utrzymywało się do końca seta, którego ostatecznie wygrali do 18.

Asseco Resovia Rzeszów – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (23:25, 25:21, 20:25, 18:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Komenda, Bartman, Kalembka, Buszek, Marechal, Perry (l) oraz Rousseaux, Hoag, Shoji, Schulz, Mariański (l)

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Kwolek, Brizard, Wrona, Nowakowski, Tillie, Udrys, Wojtaszek (l) oraz Niemiec, Jaglarski, Grobelny, Kowalczyk

MVP: Piotr Nowakowski

Autor: Małgorzata Bieńkowska