PlusLiga: Trzy punkty dla Indykpolu AZS-u Olsztyn

W meczu 20. kolejki PlusLigi spotkały się drużyny Cuprum Lubin oraz Indykpolu AZS Olsztyn. Oba zespoły grały ze sobą w 7. kolejce, a lepsza okazała się wtedy drużyna z Olsztyna, która wygrała 3:1. W tym meczu również to zespół Indykpolu AZS Olsztyn cieszył się ze zwycięstwa za trzy punkty.

Mecz skutecznym atakiem otworzył Żaliński (0:1), a as serwisowy Hadravy wyprowadził gości na trzypunktowe prowadzenie (0:3). Gdy przewaga Olsztynian wzrosła do czterech oczek (5:9) trener Fronckowiak poprosił o czas. Po nim jednak, strata jego zespołu powiększyła się (5:10, 6:12). As serwisowy Tavaresa ponownie zbliżył Cuprum na cztery punkty (8:12). Takie prowadzenie gości utrzymywało się do połowy seta (11:15), a potem powiększyło się do pięciu punktów (12:17). Aby ratować partię trener Fronckowiak wprowadzał do gry nowych zawodników, ale to również nie pomogło jego drużynie. Podwójny blok Indykpolu dał im pierwszą piłkę setową (18:21), a błąd na zagrywce Gorzkiewicza zakończył pierwszą partię.

Skuteczna postawa na zagrywce Smolińskiego pozwoliła gospodarzom cieszyć się z trzypunktowego prowadzenia na początku seta (3:0). Dobry atak i skuteczny podwójny blok Olsztynian doprowadził jednak do wyrównania po 6. Przez chwilę, gra była wyrównana (8:8, 10:10), ale błąd w ataku Andringi sprawił, że Cuprum ponownie wyszedł na prowadzenie (12:10). Skuteczny atak Hadravy doprowadził do wyrównania po 14. Po raz kolejny równa gra trwała kilka akcji, ale dwa bloki Seyeda wyprowadziła Olsztyn na dwupunktowe prowadzenie (17:19). W końcówce, blok Poręby powiększył przewagę do trzech oczek (19:22), ale as Ziobrowskiego zmniejszył stratę jego zespołu do jednego punktu (23:24). Set zakończył się błędem na zagrywce gospodarzy.

Po początkowym prowadzeniu gości (1:3, 3:6), gospodarze doprowadzili do wyrównania po 6. Dopiero seria błędów Cuprum wyprowadziła Olsztynian na czteropunktowe prowadzenie (8:12). Nieskuteczna postawa Hadravy, pozwoliła Lubinianom zbliżyć się na dwa punkty (13:15). Od tego momentu utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie Indykpolu (17:19, 20:22). W końcówce as serwisowy Maruszczyka doprowadził do nerwowej końcówki (23:24), ale również jego błędna zagrywka zakończyła trzecią partię oraz całe spotkanie wygrane przez gości 3:0.

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)

Cuprum Lubin: Lipiński, Dvoranem, Smoliński, Tavares, Sacharewicz, Domagała, Gruszczyński (l) oraz Maruszczyk, Zawalski, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Morozau

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Andringa, Woicki, Poręba, Żaliński, Seyed, Żurek (l) oraz Kowalski

MVP: Paweł Woicki

Autor: Małgorzata Bieńkowska