PlusLiga: Trefl Gdańsk wygrał za trzy punkty

W pierwszym meczu 25. kolejki zmierzyły się zespoły Trefla Gdańsk oraz Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Drużyny te grały ze sobą w 12. kolejce, a lepsi okazali się wtedy podopieczni trenera Winiarskiego. W tym meczu również ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

Mecz otworzył skuteczny atak Halaby (1:0). Potem jego drużyna zaczęła budować prowadzenie (4:2, 8:5), a gdy osiągnęło ono cztery punkty (9:5) trener Kwapisiewicz poprosił o czas. Po nim, Aluron zbliżył się na jeden punkt (9:8), ale asy serwisowe Halaby ponownie powiększyły prowadzenie Trefla do czterech punktów (12:8). Przewaga gospodarzy powiększyła się do pięciu oczek po efektownym bloku Crera (15:10), a dwa asy serwisowe Filipiaka zwiększyły stratę Zawiercia do siedmiu punktów (20:13). Set zakończył błąd na zagrywce  Malinowskiego (25:18).

Gospodarze już na początku drugiego seta wypracowali czteropunktowe prowadzenie (5:1). Aluron zbliżył się kilka razy na dwa punkty (6:4, 8:6), ale Gdańsk za każdym razem powiększał prowadzenie (8:4,10:6). Gdy Trefl wyszedł na sześć punktów do przodu (12:6), trener Kwapisiewicz poprosił o czas. Po nim, strata zawiercian zmniejszyła się do czterech punktów (16:12). Gdy prowadzenie gospodarzy ponownie wzrosło do sześciu oczek (18:12) na boisku pojawił się Ferreira. Nie pomogło to jednak jego drużynie, ponieważ Gdańsk powiększył prowadzenie do siedmiu punktów (22:15). W końcówce, Zawiercie zaczęło ponownie gonić wynik i zniwelowali swoją stratę do trzech oczek (22:19). Partię zakończył jednak as serwisowy Halaby.

W trzecim secie to goście pierwsi wyszli na prowadzenie (3:5, 5:7). Gdańsk jednak szybko doprowadził do wyrównania po 7, a potem wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (10:8). As serwisowy Halaby powiększył przewagę Trefla do trzech punktów (13:10), a trener Kwapisiewicz poprosił o czas. Po nim jednak, Halaba ponownie wykonał punktową zagrywkę (14:10). Po udanej pogoni, Zawiercie doprowadziło do remisu po 17, ale Gdańsk ponownie wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (21:17). Mecz zakończył skuteczny atak Schotta.

Trefl Gdańsk – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

Trefl Gdańsk: Filipiak, Janusz, Schott, Halaba, Mordyl, Crer, Olenderek (l) oraz Sasak

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Waliński, Lipiński, Malinowski, Gawryszewski, Penchev, Czarnowski, Koga (l) oraz Bociek, Andrzejewski (l), Ferreira

MVP: Paweł Halaba

Autor: Małgorzata Bieńkowska