PlusLiga: Tie-break na korzyść Asseco Resovii Rzeszów

Mecz w Radomiu zapowiadał się niezwykle ciekawie i taki właśnie byl. Początkowo wszystko wyglądało na to, że rzeszowianie zmierzają po wygraną w trzech setach, ale radomianie szybko odbili się i doprowadzili do tie-breaka. Ostatecznie jednak sił Czarnym nie wystarczyło i to Asseco Resovia sięgnęła po wygraną w tym spotkaniu. 

Taht został zatrzymany na lewym skrzydle. Loh wybił piłkę po rękach rywali. Butryn efektownie skończył na prawym skrzydle. Cebulj bez problemu poradził sobie z potrójnym blokiem. Sander zaatakował w siatkę 3:6. Drzyzga posłał asa serwisowego. Butryn wybrał zagranie po skosie i trafił w boisko. Długa akcja na boisku zakończyła się błędem Czarnych. Loh chciał zagrać pipe’a, ale piłka nie zmieściła się w boisku. Konarski bez problemu wykorzystał dziurę w bloku i zamienił ją na punkt. Josifow starał sie powstrzymać Krulickiego w bloku, ale tym razem mu się nie udało. Taht posłał piłkę daleko w aut. Krulicki zagrał skutecznie ze środka. Konarskiemu nie udało się wcelować w boisko 13:17. Tammemaa postawił na zagranie ze środka. Cebulj chciał posłac floata, ale piłka wylądowała w siatce. Konarskiemu udalo się przełamać blok radomian. Butryn zakończył seta atakiem z lewego skrzydła.

Drugą partię rozpoczął Krulicki ze środka. Konarski zagrał mocno i skutecznie z prawego skrzydła. Sander nie zdołał przełamac bloku. Kędzierski sprytnie kiwnął. Radomianie nie zdołali powstrzymac Buszka w ataku 6:8. Drzyzga skończył przechodzącą piłkę. Konarski tym razem nie poradził sobie z sytuacyjną piłką. Cebulj zepsuł zagrywkę. Konarski zagrał skutecznie z drugiej linii. Cebulj pewnie skończył przechodzącą piłkę 13:15. Butryn skutecznie zagrał po rękach blokujących. Krulicki i Cebulj efektownie zablokowali Konarskiego. Buszek posłał asa serwisowego. Butryn zagrał skutecznie z prawego skrzydła. Cebulj zdołał skończyć kontrę. Loh mógł się cieszyć, bo piłka szczęśliwie zatańczyła na siatce i spadła po stronie przeciwników. Buszek zdobył punkt z pipe’a. Kropkę nad „i” w tym secie postawił Jendryk. 

Buszek pewnie zdobywa punkt ze skrzydła. Konarski za to popisał się w kontrze. W zagrywce także poszło mu dobrze, Buszek nie zdołał odebrać tego serwisu. Cebulj uderzył po rękach blokujących. Konarski nakręcał się z akcji na akcję, uderzając coraz mocniej i pewniej. Loh skończył kolejną kontrę 9:6. Firszta nie przestraszył nawet potrójny blok rzeszowian, zawodnik zagrał bardzo skutecznie. Krulicki skutecznie zagrał po prostej. Konarski po raz kolejny okazał się bezbłędny w ataku. Woicki nie zdołał skończyć akcji. Radomianie zagrali skutecznie przez lewe skrzydło. Jendryk skutecznie wykręcił piłkę w lewą stronę 17:14. Butryn przypomniał o sobie z prawego skrzydła. Konarski został efektownie zatrzymany. Firszt wypchnął piłkę w aut. Butryn zaskoczył wszystkich wypychając piłkę po bloku w antenkę. Trzecią partię zakończył efektownie Ostrowski, wbijając gwoździa w boisko przeciwników. 

Buszek otworzył czwartą partię. Konarski posłał zagrywkę, która okazała się być nie do przyjęcia. Cebulj skończył kontrę. Kędzierski ustawił szczelny blok na Butrynie. Firszt zaatakował bez bloku w aut. Konarski za to pewnie zagrał ze skrzydła. Cebulj ponownie posłał piłkę w aut. Krulicki ponownie zdobył punkt ze środka. Taht bez problemu wykorzystał wyczyszczoną siatkę. Buszek posłał dwa asy serwisowe. Jendryk ustawił szczelny blok na Konarskim. Firszt pewnie obił pojedynczy blok Drzyzgi. Butryn kiwnął skutecznie za siatkę. Konarski bez problemu kończył kolejne ataki. Krulicki skończył szybką piłkę. Rzeszowscy blokujący wpadli w siatkę. Sędziowie po długich rozmowach przyznali punkt Czarnym i zarządzili tie-break. 

Buszek trafił idealnie w linię boczną. Krulicki zagrał skutecznie ze środka. Z prawego skrzydła zagrał skutecznie Konarski 3:4. Butryn poradził sobie ze skończeniem akcji. Radomianie zagrali skutecznego pipe’a. Konarski posłał piłkę po bloku. Cebulj był bez szans w starciu z Konarskim 6:9. Loh wypchnął piłkę po bloku. Butryn zagrał w aut, a Josifow szalał zza linii 9. metra. Krulicki zagrał mocno ze środka. Butryn wpadł w siatkę. Konarski obił blok Drzyzgi. Drzyzga zakończył mecz efektownie asem serwisowym.

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (23:25, 17:25, 25:23, 25:20, 17:19)

Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja, Kędzierski, Konarski, Loh, Josifow, Sander, Masłowski (libero) oraz Gąsior, Zrajkowski, Pasiński, Firszt, Ostrowski.

Asseco Resovia Rzeszów: Taht, Drzyzga, Tammemaa, Cebulj, Krulicki, Butryn, Potera (libero) oraz Buszek, Mariański, Jendryk, Hain, Woicki, Domagała.

MVP: Karol Butryn (Asseco Resovia Rzeszów)

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*