PlusLiga: Sensacyjne zwycięstwo Aluronu CMC Warty Zawiercie w Bełchatowie

W niedzielne popołudnie swój ligowy mecz rozegrały PGE Skra Bełchatów oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. W tym spotkaniu lepsi okazali się Jurajscy Rycerze, którzy pokonali niespodziewanie gospodarzy 3:1.

Początek pierwszego seta był lepszy w wykonaniu gości. Po błędzie w ataku Petkovicia oraz skutecznym bloku Flavio prowadzili oni 3:5. Gospodarze jednak szybko odrobili straty po bloku Łomacza oraz wykorzystanej kontrze przez Ebadipoura (6:5). Dalej podopieczni Mieszko Gogola zdobyli cztery punkty z rzędu po bloku Bieńka, punktowej zagrywce Hubera oraz skończonym kontrataku Katicia (13:9). Jurajscy Rycerze zniwelowali różnicę po skutecznej kiwce Cavanny oraz świetnemu serwisowi Depowskiego (14:14). Po błędzie ataku Petkovicia oraz punktowym bloku Flavio siatkarze z Zawiercia prowadzili 17:19. Bełchatowianie ponownie seryjnie zapunktowali, Petković skończył aż trzy kontry (22:20). Trudne serwisy Malinowskiego pomogły ponownie zawiercianom wyjść na prowadzenie (22:23). Punkt z zagrywki zdobył Huber (24:23). W grze na przewagi lepsi byli gospodarze, Ebadipour nie pomylił się w ataku z przechodzącej piłki (27:25).

W drugiej partii po bloku Cavanny Aluron CMC prowadził 1:3. Katić zdobył punkt z zagrywki (4:4), a potem również Depowski (10:11). W ataku pomylili się Muagututia i Niemiec (13:11). W aut uderzył Petković (18:19), podobnie Muagututia (21:20). Ponownie obie drużyny grały końcówkę na przewagi. Skuteczny w kontrze był Depowski, a punkt z zagrywki dorzucił Malinowski (24:26).

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów (3:3, 6:6). Kontrę wykorzystał Petković (9:7). Niemiec zablokował Katicia, a potem dorzucił punkt z zagrywki  (11:12). Kontratak po skutecznej obronie Piechockiego skończył Bieniek (13:12). Bieniek zatrzymał Malinowskiego, a po chwili zaatakował z przechodzącej piłki (19:16). Kolejnymi dwoma blokami popisał się Niemiec (19:19). Huber uderzył daleko w aut (22:23). Seta zakończył Malinowski punktową zagrywką (24:26).

Czwarta odsłona zaczęła się dużo lepiej dla siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Szybko uzyskali przewagę kilku punktów po bloku Hubera i punktowej zagrywce Ebadipoura (5:1). Czarnowski dotknął siatkę (9:5). Kontry wykorzystali Malinowski oraz Depowski i goście doprowadzili do remisu (12:12). Po obronie Petkovicia Ebadipour skończył atak (15:13). Czarnowski zablokował Ebadipoura (15:16), a potem skończył przechodzącą piłkę (16:18). Po błędzie Malinowskiego na tablicy widniał remis (18:18). Bociek zatrzymał Katicia (19:21). Bieniek pomylił się w ataku (20:23). Mecz zakończył atak Muagututii (23:25).

PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (27:25, 24:26, 24:26, 23:25)

PGE Skra Bełchatów: Katić, Ebadipour, Petković, Łomacz, Bieniek, Huber, Piechocki oraz Sawicki, Kłos, Milczarek.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Niemiec, Malinowski, Depowski, Flavio, Cavanna, Muagututia, Żurek oraz Bociek, Czarnowski, Orczyk.

MVP: Mateusz Malinowski

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: informacja własna