PlusLiga: Projekt Warszawa wciąż niepokonany

Po niezwykle emocjonującym meczu Projekt Warszawa pokonał Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:2. Warszawianie wciąż pozostają niepokonaną drużyną.

Mecz rozpoczęło prowadzenie Warszawian (6:3). Waliński skutecznym uderzeniem po bloku doprowadził do remisu (7:7). Błąd przyjęcia po stronie Zawiercian ponownie dał Projektowi trzy punkty przewagi (8:11). Po uderzeniu Króla z wystawy Kwolka prowadzenie Projektu Warszawa powiększyło się do pięciu punktów (15:11). Aluron wrócił do gry i po zablokowaniu warszawskiego atakującego zmniejszył straty do drużyny gości (15:14), ale nie potrafił dłużej utrzymać korzystnego wyniku. Ferreira zepsuł zagrywkę, ponownie dając prowadzenie Projektowi (19:15). Pod koniec partii warszawianie prowadzili już sześcioma punktami (23:17). Kwolek mocnym atakiem zapewnił swojej drużynie piłkę setową (24:19). Po chwili Kwolek skuteczną kiwką zakończył set 25:20.

Drugą partię rozpoczęło prowadzenie Aluronu (7:5). Świetny atak ze środka Verheesa oraz błąd popełniony przez Króla powiększyły prowadzenie gospodarzy (11:7). Po długiej akcji, zakończonej atakiem Ferreiry, zawiercianie mieli już sześc punktów przewagi (13:7). Zawodnicy Aluronu zaczęli grać coraz lepiej. Kwolek został zatrzymany przez Kanię i Malinowskiego, a Waliński i Ferreira skutecznie punktowali (20:11). Warszawianie nie byli w stanie powstrzymać rywali. Pod koniec partii siatkarze projektu zdołali odrobić kilka punktów (22:17), ale Król zepsuł zagrywkę, dając piłkę setową zespołowi z Zawiercia (24:18). Set zakończyła autowa zagrywka Grobelnego 25:19.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany (8:8). Dwa pojedyncze bloki Nowakowskiego i skuteczne wybicie Kwolka po bloku pozwoliły Projektowi wyjść na prowadzenie (12:9). Warszawianie utrzymywali trzypunktową przewagę przez dłuższy czas. Świetnie prezentował się na środku siatki Nowakowski. Ferreira nie trafił w boisko z lewego skrzydła, powiększając prowadzenie gości (19:15). Do dorobku punktowego warszawian udany atak dołożył Kwolek (20:16). Malinowski kilkoma udanymi atakami starał się doprowadzić do wyrównania stanu seta, ale siatkarze Projektu byli poza zasięgiem. Kolejny atak ze środka Nowakowskiego zapewnił Projektowi Warszawa Piłkę setową (24:20). Zablokowanie Ferreiry zakończyło trzecią partię 25:20.

Czwarty set otworzyło prowadzenie gospodarzy (7:3). Zepsuta zagrywka po stronie zawiercian pozwoliła Projektowi odrobić dwa punkty (8:6). Po chwili jednak Ferreira zablokował Króla i Aluron Virtu ponownie wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (10:6). Skuteczny atak Malinowskiego powiększył przewagę zespołu gospodarzy do sześciu punktu (13:7). Po udanej akcji Kwolka warszawianie zmniejszyli dystans do rywali (14:11). Jednak w tej partii to Aluron pełnił funkcję lidera. Waliński zaatakował z drugiej linii i gospodarze ponownie odskoczyli na sześć punktów (20:14). Ferreira jeszcze powiększył przewagę swojego zespołu (21:14). Po asie serwisowym Malinowskiego zawiercianie byli niemal pewni zwycięstwa w tym secie (23:15). Dosanj atakiem ze środka dał Aluronowi piłkę setową. Czwartą partię zakończyło zablokowanie Króla 25:15.

Tie-break rozpoczęło prowadzenie Aluronu (1:3). Brizard udanym serwisem doprowadził do remisu (3:3). Od tego momentu gra toczyła się punkt z punkt. Przy zmianie stron jednym punktem prowadzili gospodarze (8:7). Ferreira został zablokowany i na jednopunktowe prowadzenie wyszedł Projekt (10:9). Podwójny blok Niemiec-Grobelny zatrzymał Walińskiego, dając warszawianom dwa punkty przewagi (12:10). Gospodarze zdołali ponownie doprowadzić do remisu (12:12). Atak Grobelnego zapewnił piłkę meczową Projektowi (14:13), ale zepsuty serwis Niemca doprowadził do gry na przewagi. Blok Kwolka zakończył mecz na korzyść warszawian 18:16.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Projekt Warszawa 2:3 (20:25, 25:19, 20:25, 25:15, 16:18)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Waliński, Malinowski, Ferreira, Kania, Verhees, Masny, Andrzejewski (libero), Koga (libero) oraz Dosanjh, Gawryszewski, Czarnowski, Bociek, Penchev

Projekt Warszawa: Kwolek, Brizard, Król, Wona, Nowakowski, Tillie, Wojtaszek (libero) oraz Grobelny, Niemiec

MVP: Piotr Nowakowski

Źródło: Opracowanie własne