PlusLiga: PGE Skra Bełchatów powróciła na zwycięskie tory

Mecz w Bełchatowie był bardzo ważny dla gospodarzy, ponieważ w ostatnich spotkaniach nie pokazali się oni z najlepszej strony. Wydawało się, że pojedynek w hali Energia zakończy się już w trzech setach, jednakże goście w trzecim secie postawili trudne warunki i wygrali tę partię. W czwartym secie bełchatowianie nie pozwolili już na przejęcie kontroli i zakończyli mecz zwycięstwem.

Mecz rozpoczął się od mocnego ataku z lewego skrzydła. Sander skutecznie zagrał z trzeciej linii. Petković dodał asa serwisowego. Huber także zdobył punkt zagrywką. Petković zagrał po prostej. Buchowski okazał się skuteczny na pojedynczym bloku. Ze środka zagrał Kłos. Sander kiwnął w puste pole. Kwasowski nie przyjął zagrywki. Zniszczoł zagrał krótką 13:17. Jarosz przebił się przez potrójny blok bełchatowian. Petković skończył atak na czystej siatce. Ebadipour posłał asa serwisowego. Buchowski kiwnął tuż za blok, Huber za to posłał asa. Nowakowski nie zmieścił się z atakiem w boisko. Ze środka ponownie skutecznie Kłos. Petković nadział się na szczelny blok. Musiał został zablokowany. Pierwszy set zakończył się autową zagrywką Kwasowskiego.

Kłos wykorzystał przechodzącą piłkę. Buchowski zagrał po prostej. Petković zagrał prostej. Huber zagrał ze środka. Petković zepsuł zagrywkę. Łomacz wygrał przepychankę na siatce. Buchowski kiwnął tuż za blok. Ebadipour zaskoczył rywali agresywnym zagraniem. Jarosz został zablokowany. Ebadipour zagrał za to po skosie. Sander, mimo podwójnego bloku, bez problemu skończył atak. Huber zepsuł zagrywkę. Ze środka skutecznie Zniszczoł. Kwasowski posłał serwis w aut. Buchowski nie trafił w boisko. Jarosz zagrał po ciasnym skosie. Zniszczoł posłał piłkę w aut. Petković obił katowicki blok. Po chwili zepsuł zagrywkę. Tę partię zakończył atakujący skutecznym atakiem 25:16.

Nowakowski zepsuł zagrywkę. Firlej posłał asa serwisowego. Jarosz zagrał skutecznie po skosie. Sander zagrał z szóstej strefy. Jarosz nie poradził sobie z zagrywką. Buchowski zepsuł zagrywkę. Sander zagrał mocno po skosie. Petković popełnił błąd. Po chwili został zatrzymany na skrzydle. Kłos zagrał pewnie ze środka. Buchowski kiwnął. Sander zagrał pewnie z linii trzeciego metra. Katić został zatrzymany. Nowakowski zagrał ze środka 11:18. Jarosz zepsuł zagrywkę. Buchowski efektownie zagrał z lewego skrzydła w sam środek boiska. Jarosz za to zagrał pewnie z prawego skrzydła. Firlej zepsuł jeszcze serwis. Nieporozumienie po stronie gospodarzy przypieczętowało wygranie seta przez gości.

Z prawego skrzydła mocno zagrał Petković. Katowiczanom udało się ustawić szczelny blok. Zniszczoł zagrał mocno po rękach Sandera. Kwasowski pomylił się w polu serwisowym. Sander wykorzystał przechodzącą piłkę. Nowakowski zagrał mocno ze środka. Sander zaatakował z lewego skrzydła. Ebadipour zagrał pewnie zza linii trzeciego metra. Kłos wykorzystał ręce blokujących do zdobycia punktu 12:8. Kwasowski przedarł się przez blok bełchatowian. Nowakowski skutecznie kiwnął. Jarosz zepsuł zagrywkę. Sawicki zepsuł zagrywkę 20:15. Ze środka zagrał Nowakowski. Mecz mocnym atakiem zakończył Sander.

PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:1 (25:19, 25:16, 18:25, 25:20)

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Sander, Kłos, Petković, Huber, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Katić, Filipiak

GKS Katowice: Kwasowski, Jarosz, Nowakowski, Buchowski, Nowosielski, Zniszczoł, Watten (libero) oraz Musiał, Firlej, Drzazga, Ogórek (libero)

MVP: Taylor Sander

Autor: Julia Białasik