PlusLiga: PGE Skra Bełchatów odczarowała halę w Zawierciu

PGE Skra Bełchatów odczarowała halę w Zawierciu i odniosła pierwsze zwycięstwo w tej hali. Już w trzech setach pokonała gospodarzy i tym samym odniosła piąte zwyciestwo w sezonie.

Mecz rozpoczął się od udanego ataku PGE Skry. Mitić popełnił błąd w polu serwisowym. Halaba za to zagrał skutecznie ze skrzydła. Malinowski także nie popisał się zagrywką. Cavana zdecydował się na kiwkę z drugiej piłki. Filipiak dodał od siebie dwa asy serwisowe. Orczyk został zablokowany przez przyjezdnych. Katić za to pomylił się w polu serwisowym. Niemiec okazał się nieskuteczny na środku. Ebadipour został zablokowany przez gospodarzy 8:10. Malinowski kiwnął i tym samym doprowadził do remisu. Filipiak zagrał skutecznie ze skrzydła. Halaba posłał piłkę z lewej flanki. Goście ustawili szczelny blok na Malinowskim 12:16. Filipiak posłał kolejnego asa serwisowego 13:19. Katić zagrał skutecznie ze skrzydła. Kłos za to ustawił pojedynczy blok. Bociek został zatrzymany. Pierwszego seta zakończył Ebadipour.

Bieniek rozpoczął od ataku ze środka. Katić zagrał ze skrzydła. Filipiak nie trafił z atakiem w boisko. Gualberto zagrał skutecznie ze środka. Kłos także popisał się w tym elemencie. Orczyk zagrał z lewego skrzydła 6:7. Halaba został zablokowany. Katić zagrał skutecznie ze skrzydła. Bieniek nie popisał się w polu serwisowym, ale Kłos za to okazał się skuteczny na środku. Halaba posłał asa serwisowego. Ebadipour zagrał perfekcyjnie ze skrzydła. Halaba został zablokowany. Orczyk zagrał ze skrzydła. Cavana popełnił błąd w polu serwisowym. Bieniek zagrał ze środka. Niemiec także popisał się takim zagraniem. Kłos bez problemu wykorzystał przechodzącą piłkę po serwisie Bieńka. Bociek skończył atak. Katić zagrał ze skrzydła. Seta zakończył as serwisowy Kłosa.

Depowski rozpoczął od ataku ze skrzydła. Ebadipour pomylił się w polu serwisowym. Bociek także nie popisał się w tym elemencie. Filipiak został zablokowany 11:11. Depowski nie popisał się w polu serwisowym. Muagututia zagrał skutecznie ze skrzydła. Bieniek wykorzystał piłkę przechodzącą po zagrywce Kłosa. Petković zagrał mocno w ataku. Ebadipour pomylił się w polu serwisowym. Bociek posłał swój serwis prosto w siatkę. Mecz zakończył się atuwym atakiem Boćka.

Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 0:3 (15:25, 22:25, 19:25)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Niemiec, Malinowski, Flavio, Cavanna, Halaba, Orczyk, Żurek (libero) oraz Gjorgiev, Depowski, Kania, Bociek, Muagututia

PGE Skra Bełchatów: Filipiak, Kłos, Katić, Ebadipour, Bieniek, Mitić, Piechocki (libero) oraz Petković i Łomacz

MVP: Bartosz Filipiak

Autor: Julia Białasik