PlusLiga: Pewne zwycięstwo Projektu Warszawa

W hicie 4. kolejki zmierzyły się drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz Projektu Warszawa. Mecz zapowiadał się wyjątkowo ciekawie jednak boisko pokazało, że to srebrni medaliści zeszłego byli dziś zdecydowanie lepsi.

Pierwszy punkt w meczu zdobył atakujący Projektu – Król, ale to Jastrzębie wyszło na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Nie trwało to jednak długo, ponieważ Kwolek doprowadził do wyrównania 4:4, a potem wyprowadził Projekt na prowadzenie 7:5. Gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania (8:8). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Skuteczny blok Jastrzębskiego Węgla pozwolił im wyjść na dwupunktowe prowadzenie (15:13), ale szybko ponownie doszło do wyrównania (15:15). Po punktowej zagrywce Gladyra (17:15) trener Anastasi był zmuszony wziąć czas dla swojej drużyny. Przyniosło to efekt, którym było ponowne doprowadzenie do remisu po 17, a potem wyjście na prowadzenie 18:17 oraz 20:18. Po tym to trener Santilli musiał wziąć czas, który nie przyniósł oczekiwanego efektu, ponieważ goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie (21:19). Aby ratować sytuację trener poprosił o kolejną przerwę dla swojej drużyny, który znowu nie polepszył gry jego drużyny. Po skutecznym ataku Króla, Projekt miał piłkę setową, którą wykorzystał Andrzej Wrona.

Początek drugiego seta był wyrównany (3:3, 4:4). Projekt jednak pierwszy opanował sytuację i wyszedł na prowadzenie 7:5, co skutkowało czasem dla gości. Skuteczna zagrywka Kampy doprowadziła do remisu po 9, a następnie do prowadzenia 10:9. Szybko jednak warszawianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie (14:10).  Trener Santilli był więc zmuszony wziąć kolejny czas, a potem dokonać zmian i wprowadzić Depowskiego, Vigrassa, Buckiego oraz Margarido. Nie wpłynęło to negatywnie na Warszawę, która powiększyła prowadzenie do sześciu punktów (18:12), a następnie ośmiu (21:13, 22:14). Set zakończył się błędem na zagrywce Jastrzębskiego Węgla.

W trzecim secie Warszawa już od początku wyszła na trzypunktowe prowadzenie (5:2), a potem powiększyła je do czterech punków (7:3). W konsekwencji trener gospodarzy musiał wziąć czas. Po nim przewaga gości zmniejszyła się do trzech punktów (9:6). Dobra zagrywka Buckiego pozwoliła im zmniejszyć prowadzenie do dwóch punktów (12:10). Warszawa jednak szybko wyszła na pięciopunktowe prowadzenie (18:13), co doprowadziło do wzięcia drugiego czasu przez Santilliego. Udało mu się tym rozproszyć Projekt, ponieważ ich przewaga zaczęła się zmniejszać, a ostatecznie zmalała do jednego punktu (20:19). Nie trwało to jednak długo, bo po błędach własnych oraz długich akcjach Warszawa ponownie wyszła na prowadzenie (23:19). Set po raz kolejny zakończył się po błędzie na zagrywce gospodarzy. Dzięki niemu Projekt Warszawa mógł się cieszyć z pewnego zwycięstwa 3:0, a MVP spotkania został Bartosz Kwolek.

Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 25:15, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: From, Konarski, Kampa, Gladyr, Szalacha, Fornal, Popiwczak (l), Depowski, Vigrass, Bucki, Margarido

Projekt Warszawa: Kwolek, Brizard, Król, Wrona, Nowakowski, Tillie, Wojtaszek (l)

Autor: Małgorzata Bieńkowska
Źródło: opracowanie własne