PlusLiga: Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

Starcie w Sosnowcu zakończyło się pewnym zwycięstwem siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju. Podopieczni Jakuba Bednaruka dalej pozostają bez punktów w lidze. Spotkanie zostało przełożone z 4 stycznia 2020 roku z racji odbywającego się w tym czasie turnieju kwalifikacyjnego do IO 2020.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a wysoką skuteczność prezentowali Fayazi i Konarski (4:5). Obie drużyny przez długi czas walczyły ze sobą punkt za punkt (13:13).  Wypracowanie większej przewagi uniemożliwiały im liczne błędy popełniane przez zawodników jednego i drugiego zespołu. W połowie seta Jastrzębski Węgiel odskoczył na kilka punktów, co w dużej mierze było zasługą udanych akcji Fromma (15:18). Jego mocne ataki sprawiały wiele problemów będzińskim przyjmującym. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych (21:25),

Kolejna odsłona meczu rozpoczęła się podobnie jak poprzednia. Początkowo żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi. Dopiero zagrywki Gladyra pozwoliły jastrzębianom odskoczyć na kilka punktów (9:6). Na prawym skrzydle dobrze spisywał się Konarski (12:8). Mimo asa serwisowego Guni i skutecznych ataków SuperlakaMKS Będzin nie był w stanie odrobić strat. Przyjezdni kontrolowali wynik meczu aż do końca tej partii meczu. Jastrzębski Węgiel zasłużenie wygrał kolejnego seta z aż sześciopunktową przewagą nad rywalem (19:25).

Na początku czwartego seta MKS Będzin niespodziewanie wyszedł na trzypunktowe prowadzenie dzięki atakowi Fornala, który chwilę później zapisał również na swoje konto udany blok na rywalu (4:1). Jastrzębianom udało się doprowadzić do remisu po asie serwisowym Lyneela (10:10). Po stronie będzinian dobrze spisywał się Faryna, który na boisku zastąpił Superlaka. Końcówka seta była bardzo zacięta. Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie dzięki udanej zagrywce Konarskiego, ale chwilę później MKS Będzin doprowadził do wyrównania (22:22). Set, a zarazem cały mecz zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla (23:25).

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)

MKS Będzin: Sanders, Gunia, Drynia, Fayazi, Superlak, Sossenheimer, Potera (libero) oraz Faryna, Ratajczak, Fornal, Buczek, Sobański

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Lyneel, Kampa, Gladyr, Szalacha, Popiwczak (libero) oraz Depowski, Bucki, Margarido, Fornal

MVP: Dawid Konarski

Autor: Karolina Żurawska