PlusLiga: Niespodziewane zwycięstwo Cuprum Lubin w Kędzierzynie-Koźlu

W meczu 25. kolejki PlusLigi zagrały Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Cuprum Lubin. Lepsi okazali się podopieczni trenera Fronckowiaka, którzy wygrali po pięciu setach. Spotkanie rozegrane zostało w Hali Azoty.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Śliwka zablokował Jimeneza (2:0). Ferens skończył kontrę (3:3). Kaczmarek zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (6:4). Maruszczyk pokazał się w kontrataku (6:6). Gunia zatrzymał Śliwkę (7:8). Kaczmarek wyprowadził skuteczny atak po obronie Smitha (9:8). Ferens nie przebił się przez blok Kaczmarka (14:11). Asa zaserwował Kaczmarek, a Kluth zablokował Jimeneza (16:12). Jakubiszak zatrzymał Śliwkę (18:15). Jimenez pewnie zaatakował w kontrze (19:17). Śliwka popełnił błąd w przyjęciu, a Jimenez znowu skutecznie huknął w ataku (20:20). Kaczmarek zablokował Maruszczyka, a w aut uderzył Tavares (23:20). Toniutti dorzucił oczko zagrywką (25:20).

Druga partia zaczęła się dobrze dla gości. Po błędzie Depowskiego w ataku było 1:3. Jakubiszak skończył kontrę (2:5). Gospodarze wyrównali dzięki zbiciu Semeniuka oraz kiwce Toniuttiego (5:5). Kochanowski zablokował Jimeneza (8:7). Toniutti zdobył punkt serwisem, a Maruszczyk posłał piłkę w aut (11:8). Kaczmarek również posłał asa serwisowego (15:11). W ataku pomylił się Jimenez (17:12). Semeniuk nie trafił w boisko, a Jimenez dołożył oczko zagrywką (19:17). Depowski skończył kontratak (23:19). Seta skończył Semeniuk pewnym atakiem (25:21).

Od mocnego uderzenia gości rozpoczął się set trzeci. Tavares huknął zagrywką, a Jakubiszak zablokował Semeniuka (0:2). Depowski popełnił błąd w ataku (4:7). Ferens nie trafił w boisko (9:10). Błąd podwójnego odbicia popełnił Toniutti, a Jakubiszak zdobył punkt serwisem (10:14). Po świetnej zagrywce Jimeneza kontrę wyprowadził Maruszczyk (17:22). Partię zakończył mocny atak Ferensa (20:25).

W czwartego seta lubinianie weszli bardzo skoncentrowani. Jimenez skończył dwie kontry (2:5), a potem huknął zagrywką nie do przyjęcia (4:8). Toniutti zablokował Ferensa (7:9). Błąd w ataku popełnił Semeniuk (7:11). Ferens nie przebił się przez blok Klutha (9:11). Semeniuk zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (11:12). Również Ferens popisał się w tym elemencie (11:14). Semeniuk skończył kontratak (14:15). Kluth zablokował Jimeneza, a w kolejnej akcji Kochanowski Ferensa (20:19). Jakubiszak zatrzymał Klutha (20:21). Rejno został zablokowany przez Pietraszkę (22:24). Seta skończył Maruszczyk (23:25).

Trener gospodarzy Nikola Grbić desygnował do tie-breaka drugą szóstkę. Kontrę skończył Kluth (2:0). Dalej toczyła się wyrównana gra obu zespołów. Po kontrataku skończonym przez Ferensa goście wyszli na prowadzenie (8:9). Rejno zablokował Maruszczyka (10:9). Dwa bloki Pietraszki oraz Maruszczyka w końcówce dały gościom niespodziewane zwycięstwo w całym meczu (11:15).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 2:3 (25:20, 25:21, 20:25, 23:25, 11:15)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Rejno, Toniutti, Śliwka, Smith, Depowski, Zatorski oraz Kochanowski, Kluth, Semeniuk, Prokopczuk, Staszewski, Zawalski, Banach.

Cuprum Lubin: Maruszczyk, Gunia, Ferens, Jakubiszak, Jimenez, Tavares, Szymura oraz Makoś, Lorenc, Magnuszewski, Zawalski, Pietraszko.

MVP: Ronald Jimenez

Autor: Kacper Wojciechowski