PlusLiga: MKS Będzin kompletnie rozbity

Mecz w Olsztynie okazał się jednostronnym widowiskim. Podopieczni Jakuba Bednaruka ponownie byli bez szans w starciu z rywalem.

Na początku pierwszego seta olsztynianie dosyć szybko zbudowali sobie czteropunktową przewagę. Duży wpływ miały na to skuteczne ataki przyjmujących. Gospodarze radzili sobie również dużo lepiej w bloku, przez co będzinianie mieli ogromny blok ze skończeniem akcji. Przewaga gospodarzy wcale nie topniała i cały czas była bardzo wysoka 16:12. Po stronie gości sytuację ratować próbował Faryna, jednakże on sam bez pomocy swoich kolegów niewiele mógł zdziałać. Żaliński strzelał mocno i przeciwnicy byli praktycznie bez żadnych szans. Pod koniec seta olsztynianie mogli sobie nawet pozwolić na zwolnienie gry i kilka błędów własnych, ponieważ przewaga, którą sobie zbudowali przez całą partię im na to pozwalała. Set zakończył się wynikiem 25:18.

Choć nikt tego nie przeczuł, na początku drugiej partii obie ekipy szły łeb w łeb. Punktowe ataki mogliśmy oglądać zarówno z jednej, jak i z drugiej strony boiska. Sytuacja nieco się zmieniła, gdy to Żaliński zaczął atakować i wyprowadził drużynę na dwupunktowe prowadzenie, a przy jego serwisach gospodarze mieli szansę zbudować sobie aż czteropunktową przewagę 15:11. Będzinianie próbowali jeszcze wprawdzie ratować swoją sytuację, trener Bednaruk prosił o przerwy, jednakże na nic się to zdało. Gospodarze cały czas grali bardzo czujnie na siatce przez co goście nie byli w stanie skończyć praktycznie żadnej akcji. Seta zakończył Faryna błędem w polu serwisowym.

Trzeci set to było jednostronne widowisko. Będzinianie byli kompletnie bezradni wobec swojego rywala. W żadnym elemencie nie byli w stanie nawet zbliżyć się do olsztynian, co przełożyło się bezpośrednio na wynik. Gościom nie udało się nawet przekroczyć progu dziesięciu punktów i ta partia ostatecznie zakończyła się do ośmiu.

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin3:0 (25:18, 25:18, 25:7)

AZS Olsztyn: Schulz , Concepcion, Schott, Stępień, Teriomenko, Żaliński, Gruszczyński (libero) oraz Droszyński, Kapica

MKS Będzin: Faryna, Sobański, Ratajczak, Veloso, Santana, Kalembka, Gregorowicz (libero) oraz Bobrowski, Teklak, Godlewski, Gawryszewski, Makowski

MVP: Wojciech Żaliński

Autor: Julia Białasik