PlusLiga: Kolejne zwycięstwo ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w trzech setach Jastrzębski Węgiel. Kędzierzynianie po dwóch zwycięskich meczach pozostają liderami w tabeli PlusLigi.

W pierwszym secie nie brakowało emocji. Przez dłuższy czas gra toczyła się punkt za punkt. Rozgrywający obydwu drużyn doskonale rozdzielali piłki w ataku między swoimi zawodnikami. Jastrzębianie psuli sporo zagrywek, ale nadrabiali obroną i skutecznością w ataku. Świetnie radził sobie Fornal oraz Konarski. W końcu dwupunktowe prowadzenie osiągnęła ZAKSA, po pojedynczym bloku Kaczmarka (17:15). Szalacha skutecznym atakiem ze środka ponownie doprowadził do remisu (17:17). Kędzierzynianie od tego momentu zaczęli dominować nieco na boisku ale, gospodarze raz po raz doprowadzali do remisu. As serwisowy Fornala i skończenie przechodzącej piłki przez Buckiego wyprowadziły Jastrzębski Węgiel na prowadzenie (22:21). Śliwka skutecznym atakiem zapewnił swojej drużynie piłkę setową (24:23), a błąd po stronie jastrzębian zakończył partię 25:23.

Drugą odsłonę spotkania rozpoczęło prowadzenie gospodarzy (6:3) po dwóch udanych akcjach Konarskiego. Parodi skutecznym atakiem z drugiej pozwolił swojej drużynie zbliżyć się do przeciwników na jeden punkt (8:7). Znów rozpoczęła se wyrównana walka. Po świetnej obronie Kaczmarka, zakończonej punktem Toniuttiego i skutecznemu zagraniu Śliwki, dwupunktowe prowadzenie osiągnęła Grupa Azoty (14:12). Prowadzenie Kędzierzynian zwiększyło się po zablokowaniu Fornala (17:14). Przebicie w aut jastrzębian dało ZAKS-ie cztery punkty przewagi (21:17), co zdecydowanie przybliżyło ekipę przyjezdnych do zwycięstwa w secie. Wiśniewski dał ZAKS-ie piłkę setową, punktując ze środka (24:20). Set zakończył Kaczmarek 25:21.

Trzecia partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia kędzierzynian (5:0). Dobre nabicie na blok Parodiego i skuteczny atak Śliwki z prawego ataku znacznie powiększyły przewagę Grupy Azoty (10:3). Po potężnym ataku Kaczmarka przewaga ZAKS-y wynosiła aż osiem punktów (12:4). Lyneel próbował jeszcze zmotywować swój zespół do walki, zdobywając kilka punktów, ale zatrzymanie rozpędzonych kędzierzynian w tej partii było niemal niemożliwe (14:6). As serwisowy Fromma pozwolił Jastrzębskiemu na zbliżenie się nieco do drużyny gości (19:14). Zespół mistrzów Polski jednak nie zamierzał oddać zwycięstwa. Zablokowany został Bucki, co dało Grupie Azoty sześciopunktowe prowadzenie (22:16). Śliwka skutecznym atakiem zapewnił ZAKS-ie piłkę meczową (24:17). Jastrzębianie jeszcze poderwali się do walki, ale udane zagranie Śliwki zakończyło spotkanie 25:20.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Lyneel, Kampa, Gladyr, Szalacha, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Margarido, Depowski, Hain, Fromm

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Parodi, Toniutti, Wiśniewski, Śliwka, Rejno, Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Baróti, Stępień

MVP:  Benjamin Toniutti

Źródło: Opracowanie własne