PlusLiga: Kolejne zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Pojedynek między Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Aluronem Cirtu CMC Zawierciem był bardzo zacięty. Ostatecznie rozstrzygnęli go na swoją korzyść mistrzowie Polski, kończąc spotkanie w czterech setach.

Początek meczu rozpoczął się nieudanym blokiem kędzierzynian na Walińskim (0:1). Zawiercianie szybko odskoczyli na trzy punkty dzięki skutecznym atakom Boćka i Walińskiego (6:9). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała problemy z pokonaniem bloku rywala. Gospodarze natomiast cały czas powiększali swoje prowadzenie (9:14). Śliwka zapisał na swoje konto asa serwisowego (13:16). Końcówka seta była bardzo zacięta. Siatkarze z Zawiercia niespodziewanie roztrwonili kilkupunktową przewagę. ZAKSA miała szansę na doprowadzenie do remisu dzięki obronieniu trzech piłek setowych (23:24). Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Aluronu Virtu CMC Zawiercia po ataku Walińskiego (23:25).

Początek drugiej odsłony meczu rozpoczął się od walki punkt za punkt (5:5). Z czasem jednak zawiercianie zaczęli mieć problemy z kończeniem ataków. As serwisowy Semeniuka dał kędzierzynianom cztery punkty przewagi nad rywalem (9:5). Na środku siatki dobrze spisywał się Smith, który wszedł na boisko z kwadratu dla rezerwowych (14:10, 16:11). Atak Baroti’ego był nie do obronienia dla przeciwnika (19:15). Bociek został zatrzymany przez Semeniuka, a chwilę później Malinowski zdobył asa serwisowego (21:18). Verhess przegrał starcie sam na sam z Barotim (23:20). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyrównała stan meczu po tym, jak Śliwka obił blok rywala (25:22).

Kolejnego seta zainaugurował Baroti, ale piłka po jego ataku trafiła w aut po drugiej stronie boiska (0:1). Bociek został zablokowany przez Śliwkę i Smitha, dzięki czemu kędzierzynianie wyszli na minimalne prowadzenie (5:4). Skutecznym atakiem ze środka siatki popisał się Wiśniewski (8:12). Dobra dyspozycja Śliwki dała jego drużynie remis (15:15). Po stronie gospodarzy w obronie dobrze spisywał się Malinowski (20:21). Walka o zwycięstwo w trzeciej partii była bardzo zacięta. Aluron Virtu CMC Zawiercie miało piłkę setową po asie serwisowym Boćka (22:24). Blok Wiśniewskiego na Verheesie dał jednak zwycięstwo gospodarzom (27:25).

Czwarty set rozpoczął się od dwóch udanych ataków Baroti’ego (2:0). Zawiercianie jednak wyrównali stan meczu po akcji Kani ze środka siatki (8:8). Trwała cały czas walka punkt za punkt. Kolejne punkty na swoje konta zapisali Ferreira i Semeniuk (12:12). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała szansę na remis, ale blok Walińskiego na Śliwce utrzymał prowadzenie siatkarzy z Zawiercia (16:18). Baroti zapisał na swoje konto kolejne dwa asy serwisowe (21:20). Set, a zarazem cały mecz zakończył się zwycięstwem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po mocnym ataku Baroti’ego (25:23).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 25:23)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Wiśniewski, Śliwka, Parodi, Rejno, Baroti, Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Smith

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Masny, Bociek, Waliński, Ferreira, Kania, Verhees, Andrzejewski (libero) oraz Koga (libero), Malinowski

MVP: Aleksander Śliwka

Autor: Karolina Żurawska