PlusLiga: Jastrzębski Węgiel nie dał szans Asseco Resovii Rzeszów

W Jastrzębiu miejscowy Jastrzębski Węgiel zagrał z Asseco Resovią Rzeszów w meczu drugiej kolejki PlusLigi. Lepsi okazali się gospodarze, którzy pewnie wygrali z rzeszowianami 3:0.

Na początku pierwszego seta kontrę wykorzystał Cebulj (0:2). Punktową zagrywką popisał się Al Hachdadi (4:3). Dalej toczyła się wyrównana gra obu zespołów (5:5, 7:7). Kontratak skończył Gladyr (9:7). Punkt zza linii dziewiątego metra zdobył Cebulj (10:10). Taht został zablokowany przez Gladyra (14:12). Kontratak skończył Louati (20:17). Butryn zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (20:19). W końcówce asem popisał się również Louati (24:21). Set dla gospodarzy 25:21.

Kolejna partia rozpoczęła się od punktowej zagrywki Gladyra oraz bloku Wiśniewskiego (3:1). Al Hachdadi również zapunktował zza linii dziewiątego metra (5:2). Wiśniewski wykorzystał kontratak (7:3). Błąd w ataku popełnił Taht (9:4). Kontrę skończył Butryn (10:7). Szerszeń skuteczny był w kontrataku, a punkt z zagrywki dorzucił Butryn (14:13). Kampa dorzucił oczko z serwisu (18:14). Al Hachdadi oraz Fornal zdobyli punkty z ataku po udanych obronach, Louati punktował z zagrywki (21:15). W końcówce wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy zdobyli cztery punkty z rzędu przy świetnych zagrywkach Gladyra (25:16).

Początek trzeciej partii ponownie był wyrównany (3:3, 6:6). Gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu dzięki skutecznym zagrywkom Kampy oraz wykorzystanej przechodzącej piłce przez Gladyra (11:7). Kontrę skończył Al Hachdadi (13:8), a później zablokował go Butryn (13:10). Kampa zdobył punkt blokiem (16:11). Błędy w ataku gospodarzy wykorzystali siatkarze Asseco Resovii (16:14). Fantastycznie w polu serwisowym spisał się Fornal. Po jego zagrywkach Jastrzębski zdobył cztery oczka z rzędu (20:14). Taht dorzucił punkt z zagrywki (22:18). W końcówce Taht uderzył w siatkę, a Gladyr popisał się świetnym blokiem i Jastrzębski wygrał seta 25:18, jak i całe spotkanie 3:0.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal oraz Popiwczak.

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Drzyzga, Jendryk, Cebulj, Butryn, Taht, Potera oraz Szerszeń, Domagała, Woicki.

MVP: Mohamed Al Hachdadi

Źródło: informacja własna
Autor: Kacper Wojciechowski