PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn wygrał za trzy punkty w Lubinie

Czwartą kolejkę PlusLigi rozpoczęło spotkanie Cuprum Lubin z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Pierwszy raz w tym sezonie wygrali siatkarze z Olsztyna, którzy bez straty seta pokonali lubinian.

Na początku spotkania goście dwukrotnie zaatakowali daleko w aut (2:0). Schott kiwnął poza boisko (6:3). Jimenez pomylił się na prawym skrzydle (6:5). Teryomenko również niecelnie uderzył (11:8). Żalińskiego zatrzymał Smoliński (13:8). Ferens uderzył w aut, a blokiem popisał się Teryomenko (14:12). Concepcion zablokował Maruszczyka (15:14). Ferens wykorzystał kontratak z piątej strefy (18:15). Punkty z kontry dorzucili Schulz i Żaliński (18:18). Smoliński dotknął siatki, a Żaliński zdobył punkt blokiem (20:23). Seta zakończyła niecelna zagrywka Ferensa (22:25).

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn (4:4). Po błędzie Tavaresa w bloku było 4:6. Gunia zatrzymał Concepciona (6:6). Po skutecznej kontrze Maruszczyka Cuprum wyszedł na prowadzenie 12:11. Bezpośrednio z zagrywki punkt zdobył Schott, a potem skutecznie w bloku popracował Żaliński (14:17). Smoliński wykorzystał przechodzącą piłkę (16:17). Ferens przeszedł linię trzeciego metra przy ataku z drugiej linii, a Szymura nie przyjął trudnej zagrywki Żalińskiego (18:22). Kontratak skończył Gunia (20:23). Wynik partii ustalił Żaliński atakiem z drugiej linii (20:25).

Początek kolejnego seta rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Smoliński wykorzystał kontrę (3:1). Żaliński zdobył punkt z zagrywki (3:3). Tym samym zrewanżował się Smoliński (5:3). Schulz pewnie skończył kontratak (5:5). Potem oba zespoły grały punkt za punkt (8:8, 10:10). Schulz i Schott byli skuteczni w kontrze (10:13). Gospodarze odrobili oczko po pewnym ataku Ferensa (15:16). Schott ponownie wykorzystał nieskończony atak gospodarzy (19:22). Mecz skończył Schott punktową zagrywką (21:25).

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

Cuprum Lubin: Maruszczyk, Gunia, Ferens, Smoliński, Jimenez, Tavares, Szymura oraz Penchev, Jakubiszak, Lorenc, Magnuszewski.

Indykpol AZS Olsztyn: Gruszczyński, Stępień, Concepcion, Schulz, Teryomenko, Schott, Żaliński oraz Woch Kapica, Droszyński, Poręba, Ciunajtis.

MVP: Damian Schulz

Autor: Kacper Wojciechowski