PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wciąż niepokonana

Mecz z Kędzierzynie-Koźlu zapowiadał sie niezwykle ciekawie. Gospodarze nie przegrali jak dotąd żadnego meczu, a na dodatek nie stracili nawet jednego punktu. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Choć trzeci set był całkowitym popisem siły gospodarzy, to PGE Skra zdołała odwrócić losy spotkania i doprowadzić do tie-breaka. W piątej parti gospodarze jednak szybko pokazali na co ich stać i ostatecznie wygrali cały mecz.

Mecz od zdobycia punktu rozpoczął Semeniuk. Kłos został zablokowany. Po chwili jednak zrehabiltował się. Śliwka zagrał z drugiej linii, a Filipiak z prawego skrzydła. Kaczmarek wykorzystał przechodzącą piłkę. Kochanowski udanie zagrał z krótkiej. Filipiak zdołał wcisnąć piłkę po ciasnym skosie 8:10. Semeniuk został zablokowany. Długą akcję wygrał Semeniuk. Smith posłał zagrywkę prosto w aut. Kochanowski za to popisał się krótką. Piechocki nie zdołał odebrać serwisu Śliwki. Semeniuk za to został zablokowany. Kochanowski zagrywkę posłał prosto w siatkę. Filipiak także pomylił się w tym elemencie. Ebadipour pewnie zagrał ze skrzydła. Toniutti za to wygrał przepychankę z Bieńkiem. Po chwili dodał od siebie także asa serwisowego 20:21. Ebadipour uderzył mocno ze skrzydła. Kaczmarek nie poradził sobie z sytuacyjną piłką. Filipiak sprytnie wykorzystał ręce blokujących do zdobycia punktu. Semeniuk został zablokowanyi i tym samym pierwsza partia padła łupem gości.

Drugiego seta rozpoczął Bieniek. Semeniuk wypchnął piłkę po bloku. Kaczmarek zagrał skutecznie po prostej. Śliwka zepsuł swój atak. Smith udanie zagrał z krótkiej. Śliwce udało się obić ręce blokujących. Katić sprytnie zagrał na lewym skrzydle. Kaczmarek za to znalazł dziurę w bloku. Śliwka przekroczył linię 9. metra 7:10. Semeniuk został zablokowany. Kaczmarek popisał się asem serwisowym. Kłos za to zagrał pewnie ze środka. Smith ponownie nie pomylił się w ataku. Kochanowski został zablokowany, jednakże już po chwili zrehabilitował sie za ten błąd. Filipiak zagrał efektownie po prostej. Semeniuk bez problemu ominął potrójny blok. Ebadipour pomylił się w ataku. Filipiakowi kiwka zdecydowanie nie wyszła. Semeniuk posłał jeszcze asa serwisowego 23:20. Łomacz także popisał się w tym elemencie. Bieniek zagrał z krótkiej. Śliwka atakiem z lewego skrzydła zakończył tę partię. 

Bieniek rozpoczął od skutecznego bloku. Filipiak kiwnął, lecz nieskutecznie. Śliwka ustrzelił Katicia. Semeniuk skutecznie zagrał z lewego skrzydła. Filipiak zagrał pewnie po prostej 6:3. Kaczmarek obił ręce blokujących. Smith pomylił się z przechodzącej piłki. Śliwka bez problemu skończył akcję. Semeniuk za to zagrał efektownie z drugiej linii 11:5. Filipiak nie zdołał skończyć ataku. Kaczmarek bez problemu obił ręce blokujących. Ebadipour wypchnął piłkę po bloku. Toniutti kiwnął w boisko. Dodał jeszcze asa serwisowego. Bieniek wykorzystał przechodzącą piłkę. Śliwka za to posłał asa serwisowego. Bieniek także dopisał sobie punkt w tym elemencie. Kaczmarek przedarł się przez ręce blokujących. Seta zakończył Smith efektowną kontrą. 

Flipiak rozpoczął od ataku. Kłos skutecznie zagrał z krótkiej. Kaczmarek zbił mocno z prawego skrzydła. Śliwka zablokował Filipiaka. Kaczmarek pewny swoich umiejętności uderzył w piłkę. Ebadipour zdobył punkt z prawego skrzydła. Katić za to zagrał z lewej strony. Semeniuk pewnie na kontrze. Śliwka udanie z drugiej linii. Kłos posłał piłkę w siatkę. Kaczmarek pomylił się w ataku. Łomacz popsuł serwis. Smith za to posłał asa serwisowego. Toniutti dotknął siatki. Bieniek pewnie zagrał z krótkiej. Filipiak pomylił się na zagrywce. Ebadipour wykorzystał blok rywali do zdobycia punktu. Kaczmarek skończył swoją akcję. Piechocki za to wpadł w ławkę rezerwowych i doznał kontuzji. Ebadipour zagrał mocno z lewego skrzydła. Smith zagrał pewnie z krótkiej. Śliwka pokazał się z dobrej strony w ataku 23:23. Smith popsuł zagrywkę. Filipiak został zablokowany. Kłos pewnie na kontrze 26:27. As serwisowy Filipiaka doprowadził do tie-breaka. 

Tie-break rozpoczął się od udanego ataku Bieńka. Kłos pewnie zagrał na kontrze. Filipiak zagrał w siatkę. Ebadipour pomylił się w ataku. Filipiak został zablokowany. Smith skutecznie zagrał z krótkiej. Łomacz zepsuł zagrywkę. Filipiak mocno i skutecznie uderzył z lewego skrzydła. Ebadipour pomylił się w polu serwisowym. Mecz zakończył się nieudanym atakiem Katicia. 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:23, 25:13, 26:28, 15:7)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Śliwka, Kochanowski, Toniutti, Semeniuk, Smith, Kaczmaarek, Zatorski (libero) oraz Kluth, Rejno.

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Bieniek, Ebadipour, Filipiak, Kłos, Katić, Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero), Mitić, Sawicki

MVP: Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*